Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Podchodzą pod same okna. Mieszkańcy Trójmiasta nie radzą sobie z intruzami
Łukasz  Miłoszewski
Łukasz Miłoszewski 27.05.2024 07:28

Podchodzą pod same okna. Mieszkańcy Trójmiasta nie radzą sobie z intruzami

Dzikie zwierzęta w Trójmieście
Fot. canva / WP Turystyka

Dzikie zwierzęta coraz częściej pojawiają się w przestrzeni miejskiej. Przyciąga ich łatwość zdobycia pożywienia, które często dostarczamy im nieświadomie w postaci naszych śmieci. Problem ten widoczny jest w Gdańsku, który w ostatnich tygodniach ma coraz więcej gości ze świata lasu. 

Nagrania dzikich zwierząt szokują

Kilka tygodni temu głośno zrobiło się o dzikach, które w przestrzeni miejskiej spotkało wielu mieszkańców Gdańska. Nagrania dzikich zwierząt szybko trafiły do sieci. Można na nich zobaczyć dorodne okazy przemieszczające się pomiędzy blokami, w centrum miasta, czy na plaży. Zwierzęta można spotkać zarówno w nocy, jak i w ciągu dnia.

Część mieszkańców czuje się przerażona bliskim kontaktem z dzikami, które spacerują po mieście, nie zwracając uwagi na przechodniów. - Niektórzy cały czas czują się sterroryzowani. Ludzie, jak otwierają drzwi od klatki, to najpierw sprawdzają, czy teren jest czysty. Buszują po śmietnikach, przewracają wszystkie kosze. Gorzej niż wandale - opowiada mieszkanka Gdańska w rozmowie z serwisem WP Turystyka. 

Dziki to niejedyny problem

Ostatnio na ulicach Gdańska pojawiły się kolejne dzikie zwierzęta. Tym razem są to lisy, które nagrali mieszkańcy jednego z bloków przy ul. Ptasiej. Na filmie opublikowanym przez portal WP Turystyka można zobaczyć grupę tych drapieżnych ssaków, która beztrosko bawi się na jednym z placów zabaw.

Co robić w razie spotkania dzikich zwierząt?

Choć podskakujące radośnie lisy wyglądają naprawdę uroczo, to nie możemy zapomnieć, że są to dzikie zwierzęta, które często są nośnikiem wścieklizny. W żadnym wypadku nie powinniśmy do nich podchodzić i nawiązywać kontaktu. Tym bardziej należy unikać spotkania z dzikiem, który zaniepokojony może być bardzo agresywny. Najlepiej w takim przypadku spokojnie oddalić się i nie wykonywać gwałtownych ruchów.

Musimy także pamiętać o niedokarmianiu dzikich zwierząt. Nie dość, że w ten sposób przyciągamy lisy i dziki do miasta, to w dodatku możemy nieświadomie wyrządzić im krzywdę. 

Czytaj więcej: Ten problem w hotelowej łazience dotyka wielu turystów. Jest na to sposób