Turysci.pl > Polska > Po tym, co zrobiły, pilot nie wpuścił ich do samolotu. Niemka wyszła w kajdankach
Redakcja Turyści
Redakcja Turyści 15.03.2023 11:22

Po tym, co zrobiły, pilot nie wpuścił ich do samolotu. Niemka wyszła w kajdankach

Strażnicy wyprowadzili pasażerkę z samolotu
Fot. Canva/Nadwiślański Oddział Straży Granicznej

Na lotnisku w Modlinie wybuchła awantura. Przybrała taki obrót, że na pomoc personelowi naziemnemu ruszyli strażnicy graniczni. 

Ryanair nie zgodził się, żeby kobiety wsiadły do samolotu

Niemka i Turczynka nie wsiadły na pokład samolotu Ryanaira. Miały lecieć do Wiednia, ale przewoźnik zdecydował, że ich nie zabierze, po tym, jak zachowały się jeszcze na lotnisku.

Kobiety wywołały taką awanturę z członkami personelu naziemnego, że ci wezwali funkcjonariuszy Zespołu Interwencji Specjalnych Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej.

- Wobec obywatelki Niemiec konieczne było użycie środków przymusu bezpośredniego w postaci chwytów obezwładniających i kajdanek - informuje major Krzysztof Grzech z Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Duża zmiana dla turystów wybierających się do Chin. Właśnie wchodzi w życie Nowa atrakcja w Toruniu. W Polsce nie ma wyższej

Co grozi pijanym pasażerom samolotu?

To nie ostatnia interwencja strażników na tym lotnisku. Tego samego dnia, 11 marca, musieli wyprowadzić z pokładu samolotu do Londynu dwóch Polaków. 

Byli pijani tak bardzo, że załoga doszła do przekonania, że podróż z nimi będzie niebezpieczna i uciążliwa. Zresztą, zaraz po wejściu zakłócali porządek.

Cała czwórka została ukarana mandatami o łącznej wysokości 2 tys. zł.

 

Brytyjczycy z samolotu z Edynburga trafili na izbę wytrzeźwień

Pijani podróżni wywołali też zamieszanie na lotnisku w Gdańsku. 12 marca lecieli z Edynburga. Jeszcze przed lądowaniem pilot zgłosił, że sprawiają kłopoty. 

Okazało się, że 58-letnia kobieta i 32-letni mężczyzna ignorowali polecenia stewardes. Po tym, jak poprosiły o zapięcie pasów, oni wstali z foteli i krzyczeli. 

Jak interwencja skończyła się dla pijanych podróżnych?

  • Mężczyzna miał ok. 2 promile alkoholu. 
  • Kobieta nie zgodziła się na badanie na miejscu. 
  • Para Brytyjczyków trafiła z lotniska na Pogotowie Socjalne dla Osób Nietrzeźwych w Gdańsku. 
  • Muszą zapłacić po 1 tys. zł mandatu. 

Źródło: Straż Graniczna