Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Plaża w Rewalu o 13:22 nagle opustoszała. Nie pomogła dobra pogoda
Marlena Kaczmarek
Marlena Kaczmarek 09.04.2024 15:06

Plaża w Rewalu o 13:22 nagle opustoszała. Nie pomogła dobra pogoda

Rewal (zdjęcie poglądowe)
fot. webcamera

Początek kwietnia jest wyjątkowo dobrym okresem dla fanów Morza Bałtyckiego. Mimo że do sezonu zostało jeszcze kilka miesięcy, wskaźniki temperatur wyraźnie zwiastują lato. Z tego powodu na pierwszy rzut oka - warto wybrać się nad Bałtyk. 

Rewal poza sezonem

Rewal to niewielka miejscowość wypoczynkowa w powiecie gryfickim nad Morzem Bałtyckim na Pobrzeżu Szczecińskim. W 2018 r. wieś tę zamieszkiwało niewiele ponad tysiąc osób.

Rewal słynie z pięknych, piaszczystych plaż. Nic dziwnego, że w sezonie turyści szturmują tamtejszy region. Klify, okoliczne wydmy, platforma widokowa czy park wieloryba — to tylko podstawowe atrakcje wsi. Obok Rewala znajdują się ruiny słynnego kościoła w Trzęsaczu. 

Plaża w Rewalu opustoszała

Początek kwietnia jest bardzo dobrym okresem dla wszystkich, którzy wybrali się nad polskie morze. Słupki rtęci pokazują w pierwszych dniach tego miesiąca temperatury powyżej 20 stopni Celsjusza. 

9 kwietnia we wtorek mieszkańcy Rewalu oraz turyści mogli cieszyć się naprawdę słoneczną pogodą. 24 stopnie i lekki wiatr sprawiają, że - na pierwszy rzut oka-kwiecień to idealna pora na odwiedziny nad Bałtykiem. 

Na kamerach miejskiego monitoringu sprawdziliśmy, jak zachowują się spacerowicze na plaży. Ku naszemu zdziwieniu, wybrzeże było zupełnie puste. W tle widać było zaledwie kilka osób spacerujących z psem. Być może wpływ na to ma nadchodzące załamanie się pogody - już od środy wrócą temperatury w okolicach 12 stopni Celsjusza, a od piątku deszcze i ciemne chmury. 

Z tego powodu, jeśli wybieracie się nad polskie morze zachęceni dobrą pogodą na początku kwietnia - lepiej to przemyślcie.

Pobyt w Rewalu nad Bałtykiem

Sprawdziliśmy na platformie Booking.com, ile wyniesie tygodniowy pobyt w Rewalu w drugiej połowie kwietnia. Pokój jednoosobowy z prywatną łazienką 650 m od plaży to wydatek rzędu ok. 780 zł. Pokój dwuosobowy z balkonem kosztuje 840 zł, a jednoosobowy 100 m od plaży niecały 1000 zł.

Zobacz też: Darmowe gorące źródła tuż przy polskiej granicy. Turyści są wniebowzięci

Warto dodać, że w sezonie ceny te będą o wiele wyższe, z czym należy się liczyć, rezerwując pobyt.