Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Pierwszy śnieg w Tatrach. Turyści podzielili się nagraniem ze szlaku
Ania Radke
Ania Radke 18.08.2021 02:00

Pierwszy śnieg w Tatrach. Turyści podzielili się nagraniem ze szlaku

polish-tatra-mountains-874119 1280
fot. Pixabay/ Dzed

Turyści w Tatrach w środę z samego rana uchwycili pierwszy w tym roku śnieg. Nagranie udostępniono na profilu „Aktualne warunki w górach" na Facebooku. Temperatura spadła dzisiaj nawet do ok. -2 st. C.

W środę z samego rana w Tatrach dało się odczuć pierwszy powiew zimy. Temperatury spadły nawet poniżej zera, a w niektórych miejscach spadł już pierwszy śnieg. Turyści wędrujący szlakiem na Granaty uwiecznili tę chwilę.

Temperatury w Tatrach spadły nawet poniżej zera

Termometry w środowy poranek pokazały bardzo niskie temperatury: w Dolinie Pięciu Stawów były dzisiaj zaledwie 4 st. C, na Rysach temperatura może osiągać ok. -2 st. C, a na Kasprowym Wierchu - 7.

Zgodnie z przewidywaniami synoptyków, w Tatrach pojawił się także pierwszy śnieg, który udało się nagrać przechodzącym akurat turystom. Nagranie ze szlaku na Granaty zostało udostępnione na profilu „Aktualne warunki w górach" na Facebooku.

https://www.facebook.com/watch/?v=526863691938253

- Powoli wchodzimy w okres, gdzie szczególnie trzeba uważać z samego rana na temperatury. Jesień widać coraz bardziej na każdym kroku - czytamy na profilu „Aktualne warunki w górach" na Facebooku.

https://www.facebook.com/sytuacjawtatrach/photos/a.1416692168451950/4208168915970914/?type=3

TPN: „na szlakach miejscami jest mokro i ślisko"

Przed trudnymi warunkami w górach ostrzega także Tatrzański Park Narodowy w codziennym komunikacie turystycznym. Jak czytamy, na szlakach miejscami jest mokro i ślisko, szczególnie na odcinkach leśnych, gdzie zalega błoto oraz występują kałuże.

Pogoda nie jest jednak jedynym kłopotem - obecnie w Tatrach panuje bardzo duży ruch turystyczny, co powoduje, że w niektórych niebezpiecznych miejscach może być tłoczno.

- W miejscach wyposażonych w sztuczne ułatwienia (łańcuchy, klamry) tworzą się kolejki - dotyczy to zwłaszcza kopuły szczytowej Giewontu, Świnicy, Rysów oraz rejonu Orlej Perci - czytamy na stronie TPN.

TPN przypomina także, aby przed każdym wyjściem w góry obowiązkowo należy sprawdzić prognozę pogody oraz zapoznać się z komunikatem turystycznym TPN dostępnym na stronie www.tpn.pl.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Aktualna sytuacja w Tatrach, TPN

Tagi: Góry Zakopane