pieniądze zmiana feriiFot. Pixabay.com/Arcaion

Możesz nie odzyskać swoich pieniędzy. Wszystko przez problem w przepisach i zmianę terminu ferii

Eksperci stwierdzają, że nie ma podstaw, by zwracać podróżnym pieniądze, które są wpłacane w formie zaliczki. Brak odpowiednich przepisów i zmiana terminu ferii zimowych generują coraz więcej problemów. Polacy, którzy planowali pobyt w obiektach noclegowych, mogą spodziewać się licznych komplikacji i braku zwrotów środków.

Coraz więcej Polaków zastanawia się, czy hotele będą zwracały pieniądze podróżnym. Obostrzenia, które obejmują okres zimowy, wywołują kolejne niejasności prawne. Niepewność pojawia się zarówno po stronie hotelarzy, jak i turystów, którzy nie wiedzą, jak będą przebiegały ferie zimowe. Wątpliwości szczególnie dotykają osoby, które zdążyły już zarezerwować noclegi i wpłacić zaliczki.

Nie chcą wpuścić Andrzeja Dudy na Podhale. Górale zapowiadają strajkNie chcą wpuścić Andrzeja Dudy na Podhale. Górale zapowiadają strajkCzytaj dalej

Do tej pory pieniądze wpłacane w formie zaliczki nie były kwestią problematyczną. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez portal INNPoland.pl Polacy korzystają z luk w przepisach i podróżują mimo obostrzeń. Chociaż obecnie restrykcje dopuszczają zakwaterowanie w hotelach jedynie w konkretnych przypadkach, wśród których są między innymi podróże służbowe, podróżni często zabierają ze sobą dzieci. Powodem jest brak prawnego zakazu. Tak Polacy znaleźli sposób na omijanie obostrzeń i łączenie przyjemnego z pożytecznym.

Czy hotele będą zwracały pieniądze wpłacone w formie zaliczki?

W wyniku niepewności w kwestii obostrzeń w okresie zimowym oraz zmianie terminu ferii, część podróżnych zaczęła martwić się o wpłacone pieniądze. Reorganizacja przerwy zimowej, która będzie trwała od 4 do 17 stycznia 2021, pokrzyżowała plany wielu Polakom planującym rodzinne wczasy. Część z nich wpłaciła już hotelom część pieniędzy, by potwierdzić rezerwacje.

Chociaż po opublikowaniu rozporządzenia dotyczącego ferii w Dzienniku Ustaw, potwierdzono nowy termin, wciąż pozostaje wiele niewiadomych. Wielu Polaków zastanawia się, czy w okresie przerwy zimowej zostaną wprowadzone dodatkowe obostrzenia. Zakaz przemieszczania się oznaczałby, że wszyscy będą musieli zrezygnować z planów turystycznych i pobytu w ośrodkach noclegowych.

Coraz więcej Polaków zaczęło zastanawiać się również, czy w takim przypadku przysługuje im zwrot wpłaconych podczas rezerwacji miejsc pieniędzy. Okazuje się, że tym razem brak rozporządzenia i regulacji prawnych może zadziałać przeciw podróżnym. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez INNPoland.pl, eksperci zgadzają się, że nie ma podstaw do udzielania zwrotów.

– Nie ma podstaw prawnych, by prosić hotele czy biura turystyczne o zwroty. Działalność hoteli, polskich i europejskich nie jest na zimę zakazana – słowa Łukasza Adamowicza ze Stowarzyszenia Organizatorów Incentive Travel cytuje Gazeta Wyborcza.

Jak donosi portal, część hotelarzy postanowiła dojść do porozumienia z klientami. Przedsiębiorcy pozwalają na zmianę terminu rezerwacji czy też wymianę jej na voucher. Chociaż podobnie próbowały działać linie lotnicze zaraz po wybuchu pandemii i wprowadzaniu pierwszych ograniczeń, większość podróżnych wolała jednak otrzymać zwrot gotówki. Wszystko wskazuje na to, że trzeba będzie poczekać na prawne regulacje, które dadzą możliwość ubiegania się o zwrócenie środków.

Znaleźli w morzu plecak. Gdy go otworzyli, nie mogli uwierzyć, rozpoczęły się poszukiwaniaZnaleźli w morzu plecak. Gdy go otworzyli, nie mogli uwierzyć, rozpoczęły się poszukiwaniaCzytaj dalej

Polacy przeznaczają pieniądze na podróże mimo obostrzeń

Chociaż na okres zimowy zapowiedziano już poważne obostrzenia, do hoteli nadal napływają pieniądze, które wydają goście podczas masowego napływu podróży służbowych. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez INNPoland.pl to zjawisko wskazuje, że Polacy chcą wyjeżdżać zimą. Podobnie może być także w okresie ferii.

Branża turystyczna jednak otrzymała kolejny poważny cios po tym, jak minister zdrowia Adam Niedzielski potwierdził, że hotele będą zamknięte dla turystów aż do końca ferii zimowych – 17 stycznia 2021 roku. Decyzja ta może skutkować dramatycznymi konsekwencjami zarówno dla hotelarzy, jak i przedstawicieli sektora narciarskiego. Oznacza to, że podróżni, którzy dokonali wcześniej rezerwacji, będą musieli je odwołać.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Możesz nie odzyskać swoich pieniędzy. Wszystko przez problem w przepisach i zmianę terminu ferii
2. Dasz na tacę płacąc kartą? Biskupi chcą wprowadzenia terminali do kościołów
3. Z samego rana potwierdzili obostrzenie, oficjalnie. Rozporządzenie opublikowane, wiadomo co z feriami

W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o potwierdzeniu zmian przez Radę Ministrów. W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie dotyczące ferii zimowych. W piątek 27 listopada projekt podpisał minister Przemysław Czarnek. O szczegółach dowiecie się z tego tekstu.

Zadrwił z Edyty Górniak. Polski podróżnik dobitnie stwierdził, co myśli o niej i innych Zadrwił z Edyty Górniak. Polski podróżnik dobitnie stwierdził, co myśli o niej i innych "ekspertach" od pandemiiCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

  1. Gessler przeszła samą siebie. Jej przepis na pierogi z kapustą zachwyci nawet niejadka
  2. Świnia spacerowała po Wejherowie. Doprowadziła policję do zatrważającej rzeczy
  3. Spacerował plażą, nagle znalazł dziwny kamień. Zamarł, gdy udało się go otworzyć
  4. Ostrzeżenia nie pomogły. TVP potwierdziła. Pierwszy raz od początku pandemii za granicą pobito rekord liczby pasażerów
  5. 2 tygodnie nie mieli restrykcji, teraz ostry lockdown. Odradzamy wyjazd do europejskiego kraju, sytuacja się pogarsza
  6. Opublikowano nowe rozporządzenie Ministra Edukacji. Dotyczy ferii zimowych, wiele osób jest załamanych
  7. Listonosz podchodzi do gromadki psów. Nie wiedział, że nagrywa go monitoring

Źródło: INNPoland.pl

Następny artykuł