Turysci.pl > Lotniska i linie lotnicze > Pędził 200 km/h, żeby zdążyć na samolot. Mandat? All inclusive jest o wiele tańsze
Klaudia Zawistowska
Klaudia Zawistowska 20.11.2023 19:22

Pędził 200 km/h, żeby zdążyć na samolot. Mandat? All inclusive jest o wiele tańsze

pirat drogowy
Fot. Policja

Pośpiech raczej nigdy nie kończy się dobrze. Szczególnie źle szaleńczy rajd na lotnisko będzie wspominał młody kierowca z Piaseczna. Na szczęście nie zdążył doprowadzić do wypadku.

Każdy z nas wie, że dzień wylotu bywa bardzo stresujący. Trzeba się upewnić, że wszystkie rzeczy zostały zapakowane, a na dodatek odpowiednio wcześniej pojawić się na lotnisku. O tym ostatnim fakcie zapomniał pewien 24-latek.

Pędził prawie 200 km/h, bo śpieszył się na samolot

O całym zajściu 16 listopada poinformowała policja w Piasecznie. 24-latka kierującego audi zatrzymano za znaczne przekroczenie prędkości. W komunikacie prasowym poinformowano, że pędził on z prędkością blisko 200 km/h.

Sposób, w jaki tłumaczył się funkcjonariuszom z nadmiernej prędkości, był dość kuriozalny. "Mundurowi nie omieszkali zatrzymać go do kontroli drogowej, by ustalić, co skłoniło go do takiego naruszenia przepisów. 24-latek tłumaczył, że jedzie szybko, bo... za pół godziny ma samolot" – czytamy w komunikacje. Mężczyzna miał przyznać, że jego samolot odlatuje za 30 minut. 

Mandat zdecydowanie droższy od wczasów all inclusive

Policjanci pozostali niewzruszeni na tłumaczenia młodego kierowcy. Dodatkowo po sprawdzeniu w bazie okazało się, że mężczyzna był już kilkukrotnie zatrzymywany za przekroczenie prędkości. Ponieważ jest to recydywa, kara była znacznie surowsza.

Mandat wyniósł 5 tys. zł. Dodatkowo 24-latek otrzymał również 15 punktów karnych. Za tyle mężczyzna mógłby zarezerwować bardzo przyjemne wczasy. Np. urlop all inclusive w Egipcie w ofercie last minute (rezerwacja na kilka dni przed odlotem) dla dwóch osób można wykupić już za 1200 zł od osoby, przy założeniu, że podróżuje się we dwoje. W cenie oprócz noclegu w pięciogwiazdkowym hotelu i pełnego wyżywienia są również bilety lotnicze z bagażem podręcznym i rejestrowanym. Wystarczy zdążyć na lot.

Lotnisko Chopina przypomina o ważnej kwestii

Do sprawy z pędzącym kierowcą z Piaseczna odniosło się Lotnisko Chopina. Port wykorzystał komunikat policji, aby zaapelować do podróżnych, by przybywali na lotnisko wcześniej, niż na 30 minut przed odlotem. Przypominamy, że najlepiej być na miejscu na dwie godziny przed startem.

"Zarezerwujcie sobie odpowiedni czas na dojazd – szczególnie w nadchodzącym zimowym okresie, kiedy warunki atmosferyczne bywają niesprzyjające" – podkreślono na profilu Lotniska Chopina.