Turysci.pl

Fot. pixabay.com/ JanClaus

W Krakowie nie wpuścili pasażerów do Ryanaira. Poszło o testy

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Maja Lachowicz

Pasażerowie podróżujący do Irlandii muszą przedstawić zaświadczenie o negatywnym wyniku testu na koronawirusa. Zwykle nie ma z tym problemu, podobną zasadę wprowadziło wiele innych państw.

Pasażerowie nie otrzymali informacji o rzekomych zmianach

Para Irlandczyków po pobycie w Krakowie miała wrócić do Dublina. Po zrobieniu testów otrzymali zaświadczenie, że wynik jest negatywny, więc spakowali walizki i przyjechali na lotnisko.

Fot. Lotnisko w Krakowie/ commons.wikimedia.org/Andrzej Harassek/CC BY-SA 3.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en

Dopiero przed wejściem na pokład okazało się, że jednak nie polecą. Załoga Ryanaira przekazała, że ich zaświadczenie nie zostanie przyjęte w Irlandii. Taką informację należy wcześniej przesłać pasażerom, co nie nastąpiło.

Personel przekazał błędną informację i odmówił wejścia na pokład parze Irlandczyków, którzy na dowód swojej racji pokazali komunikat ze strony rządowej. Nie ma w nim ani słowa o tłumaczeniu zaświadczenia na język angielski, jednak załoga pozostała nieugięta.

Musieli zostać w Krakowie

Mężczyzna, który weryfikował zaświadczenia przed wejściem do samolotu, jest Polakiem, więc nie miał problemu z odczytaniem wyniku. Przekazał jednak, że został poinstruowany przez Ryanaira, by nie wpuszczać osób, które nie mają dokumentu przetłumaczonego na j. angielski.

Kierownik personelu pokazał im wydruk, na którym taka zasada została opisana. Parze wytłumaczono, że po przylocie do Dublina zostaliby zawróceni do Krakowa, a to wiąże się z dodatkowymi kosztami i mandatem.

Sytuacja miała miejsce 17 stycznia, a jak informowali pasażerowie, pracownicy Ryanaira przekazali, że zmiana zasad dotknęła także inne osoby, latające tego dnia. Jak podaje Onet, Irlandczycy skontaktowali się z Ambasadą Irlandii w Warszawie, jednak nikt tam nie słyszał o zmianie i obowiązku tłumaczenia zaświadczenia. (https://turysci.pl/commons.wikimedia.org/Andrzej%20Harassek/CC BY-SA 3.0/https:/creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en "Przyleciała z wakacji do Warszawy. W walizce miała 1,5 kilograma rafy koralowej")

Ryanair wyjaśnił sytuację

- Wiemy, że dwóm pasażerom niesłusznie odmówiono przyjęcia na pokład samolotu lecącego z Krakowa do Dublina w ostatnią niedzielę (17 stycznia). Ryanair przestrzega wszystkich rządowych ograniczeń podróżowania i był to odosobniony przypadek. Dokumenty dostarczone przez tych pasażerów były wystarczające do podróży i od tego czasu nawiązaliśmy z nimi kontakt w celu rozwiązania tej sprawy - wyjaśniła w rozmowie z Onetem Olga Pawlonka, dyrektor sprzedaży i marketingu Ryanair na Europę Środkowo-Wschodnią.

Dodała, że nie trzeba przedstawiać zaświadczenia w języku angielskim, by móc polecieć z Ryanairem. Przewoźnik zapowiedział, że zwróci swoim klientom „wszelkie poniesione dodatkowe koszty".

Irlandczycy stracą aż tydzień, by móc wrócić do kraju. Obecnie połączenia realizowane są tylko w weekendy, z powodu małej liczby chętnych. Irlandczycy cytowani przez Onet stwierdzili, że czują się jak intruzi, ponieważ odmówiono im wjazdu do ojczyzny.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Źródło: Onet

Tagi:

Podobne artykuły

Polska

Kiedyś z tego uzdrowiska korzystała cała Europa. Niezwykła historia perły Dolnego Śląska
Czytaj więcej >

Polska

Pojechała na all inclusive do Egiptu. Hotel wręczył jej ekstra rachunek na prawie 1500 zł
Czytaj więcej >

Polska

Pustki w Trójmieście? Tegoroczne wakacje gorsze niż w pandemii
Czytaj więcej >

Polska

Lotniskowy paragon grozy. Sprawdziliśmy, ile kosztuje woda w Modlinie
Czytaj więcej >

Polska

Tak wygląda jeden z największych hoteli w Polsce. Nocował w nim m.in. Robert Lewandowski
Czytaj więcej >

Polska

Cennik grozy na parkingu nad polskim morzem. Kwota przyprawia o ból głowy
Czytaj więcej >
Maja Lachowicz

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego na kierunku Turystyka i Rekreacja, z zawodu pilot wycieczek. Ciekawość świata i zamiłowanie do podróży poskutkowało dołączeniem do redakcji Turysci.pl, by móc zarażać czytelników turystyczną pasją. Plany na przyszłość obejmują podróże w najdalsze zakątki świata, głownie bogate przyrodniczo. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected].

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Więcej z kategorii Polska

Polska

Magda Antoł

Koniecznie zaopatrz się w ten gadżet na wakacje. Może pomóc tobie i twoim dzieciom
Czytaj więcej >
Polska

Magda Antoł

Najmniejsze lotnisko w Polsce z nową trasą. Jeszcze niedawno się z niego śmiano
Czytaj więcej >
Polska

Magda Antoł

Prawie 2 promile we krwi i manewry na motorówce. 60-latka czeka surowa kara
Czytaj więcej >
Polska

Natalia Księżak

"Selekcja naturalna". Pracownicy Parku załamują ręce
Czytaj więcej >
Polska

Magda Antoł

Nowa atrakcja w polskich górach. Otwarcie jeszcze w tym roku
Czytaj więcej >
Polska

Marlena Kaczmarek

Śmiertelny wypadek w “polskiej Chorwacji”. Nie żyje młody mężczyzna
Czytaj więcej >