Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Lotniska i linie lotnicze > Pasażerka nagle zaczęła rodzić. Dramatyczne chwile na pokładzie
Angelika Czarnecka
Angelika Czarnecka 18.03.2024 17:51

Pasażerka nagle zaczęła rodzić. Dramatyczne chwile na pokładzie

Kobieta w ciąży
Fot. Canva/Odua Images

Takie sytuacje na pokładzie samolotu są rzadkością. Zwykle załoga ma do czynienia z awanturującymi się pasażerami. Tym razem oczy wszystkich także skierowane były na jedną osobę jednak z zupełnie innego powodu. Pewna kobieta nagle zaczęła rodzić.

Załoga od razu postanowiła działać. Samolot znajdował się wysoko w powietrzu, więc potrzebna była osoba, która odbierze poród, a także zadba o bezpieczeństwo matki i dziecka. 

Poród w chmurach. Kobieta urodziła dziecko w samolocie

To już drugi taki przypadek w przeciągu jednego tygodnia. Tym razem kobieta w zaawansowanej ciąży leciała samolotem linii Aeromexico. Wszystko wydarzyło się w miniony piątek, 15 marca w trakcie lotu z miasta Meksyk do Ciudad Juárez.

Godzinę po starcie samolotu kobieta zaczęła rodzić. Na szczęście okazało się, że wśród pasażerów znajduje się lekarz. Z pomocą personelu pokładowego udało się odebrać poród. Jak tylko samolot wylądował, matkę z dzieckiem zabrano do szpitala. W sieci pojawiło się nagranie, jak stewardessa przekazuje kobiecie noworodka. 

Samolot wylądował z nowym pasażerem

“Dzisiaj przeżyliśmy wyjątkowy moment na pokładzie: w trakcie lotu powitaliśmy nowego pasażera! Jego narodziny to coś niezwykłego, co poruszyło nasze serca. Dziękujemy niesamowitej załodze lotu AM113, odwadze podróżującego z nami lekarza i dziecku, które rozpoczęło swoje życia, latając w roku, w którym obchodzimy 90. rocznice naszego lotu, za co otrzyma od nas wspaniały prezent” - napisała linia lotnicza w serwisie X (dawniej Twitter).

Pasażerowie z pewnością na długo zapamiętają ten lot. “W samolocie, którym leciałam, właśnie urodziło się dziecko”, “Wylądowaliśmy z nowym pasażerem. Gorące brawa dla wszystkich stewardów. Wow, wow, wow” - pisali w sieci podróżni. 

Czytaj też: Na recepcie widnieje litera "S"? Lepiej tego dopilnować

Latanie za darmo samolotem. Komu przysługuje?

Media meksykańskie zaczęły rozpisywać się o cudownych narodzinach na pokładzie i spekulują, że dziecko będzie mogło do końca życia latać liniami Aeromexico całkowicie za darmo. Oficjalnie jednak przewoźnik nie potwierdził jeszcze tej informacji. Z reguły rzeczywiście nowo narodzeni mają ten przywilej. Podobnie jest w przypadku narodzin w pociągu.

Źródło: Mexico News Daily

Czytaj też: Polacy oszaleli na punkcie tej wyspy. Padła rekordowa liczba turystów