Turysci.pl
pasazer ryanair zmiany

fot. pixabay.com/pagarau

8 ogromnych zmian dla pasażerów w Ryanair. Nie będzie przyjemnie, wszystko już wiadomo

13 Maja 2020

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Pasażer podróżujący linią Ryanair musi przygotować się na nowe reguły obowiązujące w samolotach. Niektóre z nich mogą wywołać niemałe poruszenie.

Pasażer linii Ryanair musi zastosować się do nowych zasad obowiązujących w samolocie. Irlandzka linia zapowiedziała już planowaną datę wznowienia swoich przelotów. Każdy, kto będzie chciał z nich skorzystać musi być jednak gotowy na kilka niedogodności. Niektóre zostały podane już wcześniej, jak obowiązek zakrywania nosa i ust, czy możliwość dokonywania wyłącznie płatności bezgotówkowych. Nie jest to jednak koniec zmian zapowiedzianych przez przewoźnika.

Ryanair chce wiedzieć, dokąd leci pasażer

Jedną ze zmian zapowiedzianych przez irlandzkiego przewoźnika na lipiec i sierpień jest konieczność wypełnienia formularza z informacją o planowanej długości pobytu oraz podanie adresu, pod którym będziemy przebywać innym kraju UE.

- Informacje te zostaną przekazane rządom poszczególnych krajów UE w celu pomocy w egzekwowania wszelkich przepisów dotyczących izolacji wymaganych od osób odwiedzających poszczególne kraje wewnątrz UE – czytamy w komunikacie Ryanaira.

Zapełnianie środkowych foteli

Wiele linii lotniczych decyduje się na sprzedaż biletów na co drugim miejscu siedzącym, co oznacza zostawienie środkowego fotela wolnego. Na inną taktykę zdecydował się Ryanair, który udostępni cały rząd rodzinom, chcąc sprzedać jak najwięcej biletów.

– Środkowych foteli będziemy sprzedawać tak dużo, jak to tylko możliwe. Choćby dlatego, aby rodziny z dziećmi mogły siedzieć obok siebie. Poza tym nasz model biznesowy opiera się na tym, aby sprzedawać jak najwięcej miejsc na jak największej liczbie lotów. Zamiast tego proponujemy inne rozwiązania – mówi Michael O’Leary, prezes Ryanair cytowany przez Fly4Free.

Korzystanie z toalety za zgodą stewardessy

Aby uniknąć kolejek do toalety w samolocie, Ryanair wprowadzi nietypowy system. Pasażer będzie musiał zasygnalizować personelowi pokładowemu chęć skorzystania z toalety, po czym czekać na zgodę stewardessy lub stewarda.

Brak kawy i herbaty na pokładzie

Na pokładzie samolotów nie będzie wydawana kawa ani herbata, a wszystkie przekąski i napoje będą zapakowane. Nie będą również podawane podgrzewane posiłki.

Zakaz przechadzek po samolocie

Podczas całego lotu obsługiwanego przez Ryanair będzie świecić się lampka "zapiąć pasy". Wstawanie z miejsca i przechadzki po samolocie będą zabronione. Może być to uciążliwe dla pasażerów, którzy spędzają kilka godzin w podróży.

Wyższe opłaty za pierwszeństwo wejścia na pokład

Do tej pory za tę możliwość należało zapłacić ok. 6 do 12 euro. Po wznowieniu lotów ta opłata wynosić będzie od 6 do 20 euro. Z drugiej strony ceny lotów mają drastycznie spaść, więc taka decyzja nie powinna nikogo zdziwić.

Ryanair na razie nie zlikwiduje baz

Wcześniej Michael O'Leary deklarował, że możliwa będzie konieczność likwidacji mniejszych baz. Obecnie szef Ryanaira ogłosił, że priorytetem linii będzie pobudzenie popytu, a ostateczna decyzja o zamknięciu najsłabszych baz zapadnie jesienią.

Lauda zagrożona

Austriacka Lauda, należąca do grupy Ryanaira, od dłuższego czasu nie przynosi oczekiwanych zysków. Jeszcze przed pandemią linia ponosiła znaczące straty finansowe. O'Leary zadecydował, że o ile do 20 maja zarząd spółki oraz związki zawodowe nie dojdą do porozumienia w sprawie zmiany warunków zatrudnienia i redukcji płac, największa baza Laudy w Wiedniu zostanie zlikwidowana z dnia na dzień.

źródło: fly4free.pl

Podobne artykuły

jak wybrać hotel?

Na topie

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru hotelu? Łatwo można dać się nabrać

Czytaj więcej >
szczepionki prawdziwy hit

Na topie

Seszele zapraszają na urlop. Stawiają jednak warunki

Czytaj więcej >
lotnisko nie mogli

Na topie

Miesiącami żył na lotnisku, bo bał się latać przez koronawirusa. W końcu go przyłapali

Czytaj więcej >
Podróże śladami filmów i seriali

Na topie

Przemek i Magda znaleźli sposób na swoje podróże. Odwiedzają miejsca znane z popularnych filmów i seriali

Czytaj więcej >
Statek marzeń Romance TV

Na topie

Romance TV zabierze Cię w najpiękniejsze miejsca na świecie

Czytaj więcej >
kobieta podróż

Na topie

5 kierunków, gdzie kobiety mogą czuć się bezpiecznie. Idealne miejsca na swobodną wycieczkę z przyjaciółką

Czytaj więcej >