Turysci.pl > Polska > Ostrzeżenia IMGW. Przed podróżą do czterech województw lepiej się przygotować
Martyna Pałka
Martyna Pałka 12.11.2021 22:24

Ostrzeżenia IMGW. Przed podróżą do czterech województw lepiej się przygotować

Ostrzeżenia IMGW przed burzami z gradem
fot. pixabay.com/Free-Photos/zdjęcie poglądowe

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przekazał ważne informacje, o których powinno się pamiętać przed wyruszeniem w podróż do czterech województw, znajdujących się na północnym wschodzie Polski. Ostrzeżenie dotyczy gęstej mgły ograniczającej widoczność na drogach.

IMGW za pomocą wpisu na Twitterze ostrzega o niebezpieczeństwach na drodze, spowodowanych gęstą mgłą, wpływającą negatywnie na widoczność. Alert dotyczy czterech województw.

Ostrzeżenie IMGW w związku z gęstą mgłą

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej opublikował alert, z którego wynika, że warto dwa razy zastanowić się przed wyruszeniem w trasę do województw w północno-wschodniej Polsce. Ostrzeżenie ma obowiązywać od godziny 19 w piątek 12 listopada. Alert dotyczy głównie czterech województw: podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego i lubelskiego.

IMGW ostrzega przed niesamowicie gęstą mgłą, która może ograniczyć widoczność w niektórych miejscach do 200 metrów, a w innych nawet poniżej 100 metrów.

Alert Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej

Ostrzeżenie IMGW będzie obowiązywać od piątkowego wieczoru aż do soboty rano. W związku, z czym podróżowanie na terenie województw podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego i lubelskiego w piątkową noc może nie należeć do najbezpieczniejszych.

Oprócz gęstej mgły, która poważnie ogranicza widoczność, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega również przed śliską powierzchnią dróg. Wszystko przez wysoki poziom wilgoci osadzającej się na podłożu. Warto więc tego wieczoru zachować szczególną ostrożność na drogach i nie przekraczać dozwolonej prędkości.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Twitter/ tvp.info

Tagi: IMGW Mgła