Turysci.pl Polska Ogromne obłożenie w hotelach, a ceny wyższe niż rok temu. „Jeśli ktoś się spóźnił, nie będzie łatwo znaleźć oferty"
fot. Pixabay/ przemokrzak

Ogromne obłożenie w hotelach, a ceny wyższe niż rok temu. „Jeśli ktoś się spóźnił, nie będzie łatwo znaleźć oferty"

10 sierpnia 2021
Autor tekstu: Ania Radke

Hotele w nadmorskich kurortach przeżywają oblężenie mimo wysokich cen, które często wyższe niż za granicą. Niestety, chociaż sezon wakacyjny w tym roku potrwa dłużej, nie należy spodziewać się zwyczajowych promocji i obniżek.

Hotele pod koniec wakacji zwykle próbują zachęcić ostatnich turystów do przyjazdu atrakcyjnymi obniżkami cen. Niestety, specjaliści z branży twierdzą, że w tym roku szanse na to są niewielkie.

Hotele pozajmowane do końca sezonu

Kamila Miciuła z portalu Nocowanie.pl przekazała w rozmowie z Money.pl, że oblężenie hoteli jest najwyższe od dawna i jeżeli nie zarezerwowaliśmy noclegu wcześniej, możemy mieć problem ze znalezieniem wolnych miejsc.

- Zainteresowanie ofertą noclegową jest ogromne. Jeśli ktoś spóźnił się np. z rezerwacją noclegu, nie będzie mu łatwo znaleźć oferty last minute. Z naszych danych wynika także, że w skali kraju noclegi podrożały średnio od 10 do 15 proc. w porównaniu z poprzednim rokiem - mówi Kamila Miciuła z serwisu Nocowanie.pl, cytowana przez Money.pl.

Zwraca uwagę, że w poprzednich latach można było liczyć na tańsze oferty na noclegi po 15 sierpnia. W tym roku może być jednak inaczej, ponieważ tegoroczny sezon najprawdopodobniej wydłuży się i potrwa do końca września.

Miciuła zwraca uwagę, że osoby, które mają możliwość wyjazdu we wrześniu, najprawdopodobniej skorzystają z tego skorzystają. Na ten moment trudno jest jednak oszacować, czy wówczas będzie można liczyć na obniżki.

Co ważne, plany branży hotelowej odnośnie ewentualnych obniżek sezonowych mogą zburzyć zapowiedzi rządu związane z nadejściem kolejnej fali zakażeń.

Gdzie najtrudniej znaleźć nocleg?

Według danych portalu Nocowanie, Polacy najchętniej wybierają miejscowości nadmorskie. Wśród 10 najbardziej obleganych kierunków, 9 znajduje się nad Bałtykiem: Władysławowo, Łeba, Krynica Morska, Mielno, Sarbinowo, Ustka, Kołobrzeg, Pobierowo oraz Karwia. Na liście znalazło się również Zakopane.

Niestety, ceny w tych miejscowościach nie rozpieszczają. Wybierając polskie morze, trzeba się liczyć z wyższymi cenami niż za granicą. Przykładowo tygodniowy pobyt dwóch osób w trzygwiazdkowym hotelu w Mielnie kosztuje średnio około 3 tys. zł - wynika z informacji Money.pl

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: Money.pl

Obserwuj nas w
autor
Ania Radke

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl
turystyka Lotniska i linie lotnicze polska świat poradnik podróżnika quizy