Turysci.pl > Polska > Ogromne korki na Zakopiance
Michał Fitz
Michał Fitz 02.01.2022 01:00

Ogromne korki na Zakopiance

zakopane
canva.com

Zakopane zawsze jest w okresie Sylwestra mocno oblężone, a w tym roku, gdy do miasta powrócił Sylwester Marzeń z Dwójką, turystów było jeszcze więcej. Nic więc dziwnego, że okoliczne drogi zostały zakorkowane, gdy większość z nich postanowiła wyjeżdżać z miasta pod koniec weekendu.

Powrót z Zakopanego w Nowy Rok był akurat wyjątkowo sprawny. Z zimowej stolicy Polski do Krakowa można było dojechać według planu, czyli w nieco ponad 2 godziny. Jak sytuacja na drodze wyglądała następnego dnia?

Zakopane - Jak wyjeżdża się z miasta po sylwestrowym weekendzie?

Wczorajszy lżejszy ruch można było łatwo wytłumaczyć. Po hucznym świętowaniu Sylwestra nie wszyscy byli w stanie wsiąść w samochód i wracać do domów, dlatego większość turystów zdecydowała się na przeczekanie tego dnia i powrót w niedzielę. Liczba osób, które tak pomyślały, sprawiła, że dziś Zakopianka była już zakorkowana.

Jeszcze w okolicach południa na wspomnianej wyżej trasie było bardzo dużo samochodów, co generowało spore opóźnienia w ruchu. Jak się jednak okazało, znaczna część turystów zdecydowała się na poranny powrót, dlatego już w okolicach wczesnego wieczora Zakopianka była względnie przejezdna. Osoby, które po godzinie 18.00 wyjeżdżały z zimowej stolicy Polski, mogły już liczyć na to, że dotrą do miejsc docelowych według planów oraz rozkładów jazdy.

Zakopane - tłumy turystów na Sylwestrze

Nie ma wątpliwości, że ruch na Zakopiance w okolicach Sylwestra był w tym roku znacznie większy niż 12 miesięcy temu. Wówczas Telewizja Polska wyjątkowo zorganizowała swoje wydarzenie w Ostródzie, więc w Zakopanem było nieco spokojniej. W tym roku miasto zalały już jednak tłumy turystów.

Jak duże? Trudno to dokładnie oszacować. Różne źródła podają, że na Sylwestrze Marzeń z Dwójką wśród publiczności było od 10 do nawet 30 tysięcy osób, a przecież multum turystów bawiło się także na Krupówkach czy w innych miejscach miasta. Wyjazd tak dużej liczby osób w zbliżonym czasie musiał więc spowodować utrudnienia w ruchu.

Artykuły polecane przez redakcję Turystów:

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected].

Źródło: rmf24.pl

Tagi: Zakopane