Turysci.pl

canva.com

Ogromne korki na Zakopiance

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Michał Fitz

Zakopane zawsze jest w okresie Sylwestra mocno oblężone, a w tym roku, gdy do miasta powrócił Sylwester Marzeń z Dwójką, turystów było jeszcze więcej. Nic więc dziwnego, że okoliczne drogi zostały zakorkowane, gdy większość z nich postanowiła wyjeżdżać z miasta pod koniec weekendu.

Powrót z Zakopanego w Nowy Rok był akurat wyjątkowo sprawny. Z zimowej stolicy Polski do Krakowa można było dojechać według planu, czyli w nieco ponad 2 godziny. Jak sytuacja na drodze wyglądała następnego dnia?

Zakopane - Jak wyjeżdża się z miasta po sylwestrowym weekendzie?

Wczorajszy lżejszy ruch można było łatwo wytłumaczyć. Po hucznym świętowaniu Sylwestra nie wszyscy byli w stanie wsiąść w samochód i wracać do domów, dlatego większość turystów zdecydowała się na przeczekanie tego dnia i powrót w niedzielę. Liczba osób, które tak pomyślały, sprawiła, że dziś Zakopianka była już zakorkowana.

Jeszcze w okolicach południa na wspomnianej wyżej trasie było bardzo dużo samochodów, co generowało spore opóźnienia w ruchu. Jak się jednak okazało, znaczna część turystów zdecydowała się na poranny powrót, dlatego już w okolicach wczesnego wieczora Zakopianka była względnie przejezdna. Osoby, które po godzinie 18.00 wyjeżdżały z zimowej stolicy Polski, mogły już liczyć na to, że dotrą do miejsc docelowych według planów oraz rozkładów jazdy.

Zakopane - tłumy turystów na Sylwestrze

Nie ma wątpliwości, że ruch na Zakopiance w okolicach Sylwestra był w tym roku znacznie większy niż 12 miesięcy temu. Wówczas Telewizja Polska wyjątkowo zorganizowała swoje wydarzenie w Ostródzie, więc w Zakopanem było nieco spokojniej. W tym roku miasto zalały już jednak tłumy turystów.

Jak duże? Trudno to dokładnie oszacować. Różne źródła podają, że na Sylwestrze Marzeń z Dwójką wśród publiczności było od 10 do nawet 30 tysięcy osób, a przecież multum turystów bawiło się także na Krupówkach czy w innych miejscach miasta. Wyjazd tak dużej liczby osób w zbliżonym czasie musiał więc spowodować utrudnienia w ruchu.

Artykuły polecane przez redakcję Turystów:

  • Minister Czarnek potwierdził. Chodzi o ferie zimowe

  • Polacy nie chcieli dłużej czekać. Spakowali walizki i tłumnie ruszyli na lotniska

  • Postawili metalowy płot na środku plaży, tuż przy polskiej granicy

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Źródło: rmf24.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Polska

Niesamowity pomysł na majówkę. Cudownie zachowane zamki na wodzie zobaczysz w Polsce
Czytaj więcej >

Polska

Kolejne pociągi Pendolino na torach w Polsce. Wiemy, gdzie pojadą superszybkie pociągi
Czytaj więcej >

Polska

Afera w samolocie PLL LOT. „Jeden pilot kradnie alkohol, a drugi się śmieje”
Czytaj więcej >

Polska

Grotołazi utknęli w jaskini w Tatrach. Na ratunek ruszyło dziesięciu ratowników
Czytaj więcej >

Polska

Polka wróciła z Egiptu z wyjątkową pamiątką. Służby na lotnisku natychmiast zareagowały
Czytaj więcej >

Polska

Bezmyślne zachowanie turystów w Parku Narodowym. Porażające, czego się dopuścili
Czytaj więcej >
Michał Fitz

Redaktor portalu

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]