Turysci.pl
zakopane

canva.com

Ogromne korki na Zakopiance

13 Stycznia 2022

Autor tekstu:

Michał Fitz

Udostępnij:

Zakopane zawsze jest w okresie Sylwestra mocno oblężone, a w tym roku, gdy do miasta powrócił Sylwester Marzeń z Dwójką, turystów było jeszcze więcej. Nic więc dziwnego, że okoliczne drogi zostały zakorkowane, gdy większość z nich postanowiła wyjeżdżać z miasta pod koniec weekendu.

Powrót z Zakopanego w Nowy Rok był akurat wyjątkowo sprawny. Z zimowej stolicy Polski do Krakowa można było dojechać według planu, czyli w nieco ponad 2 godziny. Jak sytuacja na drodze wyglądała następnego dnia?

Zakopane - Jak wyjeżdża się z miasta po sylwestrowym weekendzie?

Wczorajszy lżejszy ruch można było łatwo wytłumaczyć. Po hucznym świętowaniu Sylwestra nie wszyscy byli w stanie wsiąść w samochód i wracać do domów, dlatego większość turystów zdecydowała się na przeczekanie tego dnia i powrót w niedzielę. Liczba osób, które tak pomyślały, sprawiła, że dziś Zakopianka była już zakorkowana.

Jeszcze w okolicach południa na wspomnianej wyżej trasie było bardzo dużo samochodów, co generowało spore opóźnienia w ruchu. Jak się jednak okazało, znaczna część turystów zdecydowała się na poranny powrót, dlatego już w okolicach wczesnego wieczora Zakopianka była względnie przejezdna. Osoby, które po godzinie 18.00 wyjeżdżały z zimowej stolicy Polski, mogły już liczyć na to, że dotrą do miejsc docelowych według planów oraz rozkładów jazdy.

Zakopane - tłumy turystów na Sylwestrze

Nie ma wątpliwości, że ruch na Zakopiance w okolicach Sylwestra był w tym roku znacznie większy niż 12 miesięcy temu. Wówczas Telewizja Polska wyjątkowo zorganizowała swoje wydarzenie w Ostródzie, więc w Zakopanem było nieco spokojniej. W tym roku miasto zalały już jednak tłumy turystów.

Jak duże? Trudno to dokładnie oszacować. Różne źródła podają, że na Sylwestrze Marzeń z Dwójką wśród publiczności było od 10 do nawet 30 tysięcy osób, a przecież multum turystów bawiło się także na Krupówkach czy w innych miejscach miasta. Wyjazd tak dużej liczby osób w zbliżonym czasie musiał więc spowodować utrudnienia w ruchu.

Artykuły polecane przez redakcję Turystów:

  • Minister Czarnek potwierdził. Chodzi o ferie zimowe

  • Polacy nie chcieli dłużej czekać. Spakowali walizki i tłumnie ruszyli na lotniska

  • Postawili metalowy płot na środku plaży, tuż przy polskiej granicy

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl.

Każdy miłośnik Tatr z łatwością odpowie na 6 pytań

Pytanie 1 z 6

Na którym szczycie znajduje się słynny metalowy krzyż?

Źródło: rmf24.pl

Michał FitzAutor

Redaktor portalu

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Gwałtowne pogorszenie pogody na północy Polski. Będzie niebezpiecznie

Czytaj więcej >

Polska

Klientki nie zapłaciły za dania w restauracji. "Napiwek" dla kelnerek rozpętał burzę w sieci

Czytaj więcej >

Polska

Kolejny poważny wypadek w Tatrach. Turysta zsunął się 300 m z Rysów

Czytaj więcej >

Polska

Skandal podczas lotu z Polski. Steward pił alkohol na pokładzie samolotu

Czytaj więcej >

Polska

Pociąg "Słoneczny" powraca na tory. Podano nowe ceny biletów

Czytaj więcej >

Polska

Kolizja samolotów na lotnisku Chopina. Wiadomo, ile wyniesie opóźnienie

Czytaj więcej >