Turysci.pl
Słowacja

fot. Pixabay/ Alexandra_Koch

Od dzisiaj nowe zasady wjazdu na Słowację. Obowiązują również Polaków

31 Maja 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Od 31 maja wchodzą w życie nowe przepisy wjazdu na Słowację. Polska znalazła się na tzw. zielonej liście, co oznacza, że możemy podróżować za południową granicę bez kwarantanny, o ile spełnimy odpowiednie warunki.

Słowacja zmienia przepisy przekraczania granic kraju. Zgodnie z nowymi zasadami, państwa podzielone są na kategorie: zieloną, czerwoną oraz czarną w zależności od sytuacji epidemicznej. Polska trafiła na listę najmniejszego ryzyka.

Wjazd na Słowację bez kwarantanny, ale pod warunkami

Podróżni z państw z grupy zielonej nie muszą odbyć kwarantanny, o ile dokonają rejestracji na dedykowanej stronie internetowej. Aby zostać zwolnionym z izolacji, trzeba spełnić jednak jeden z warunków.

Zwolnienie z kwarantanny będą osoby, które okażą dokument potwierdzający przyjęcie drugiej dawki szczepionki mRNA (Pfizer/BioNTech lub Moderna) przeciw COVID-19. Musi przy tym minąć co najmniej 14 dni od tego szczepienia,

Kwarantanny nie muszą również poddawać się osoby, które zaszczepiły się pierwszą dawką szczepionki wektorowej (AstraZeneca lub Johnson&Johnson). W tym przypadku musi minąć co najmniej 28 dni od tego szczepienia.

pieniądze na granicy

Nowe przepisy od 3 czerwca. Chodzi o przewożenie pieniędzy przez granicę

CZYTAJ DALEJ

Osoby, które posiadają dokument potwierdzający przyjęcie pierwszej dawki szczepionki mRNA lub wektorowej, która została podana w terminie do 180 dni od chwili przebycia zachorowania na COVID-19 również nie muszą poddawać się kwarantannie.

Bez ograniczeń wjechać na terytorium Słowacji mogą również osoby, które w ciągu ostatnich 180 dni przebyły zachorowanie na COVID-19 i posiadają odpowiedni dokument potwierdzający ten fakt.

Kwarantannie nie muszą poddawać się również osoby, które do momentu wjazdu na terytorium Słowacji nie ukończyły 18 lat.

Co ważne, dotyczy to jedynie osób, które w ciągu ostatnich 14 dni odwiedzili wyłącznie państwa oznaczone kolorem zielonym, czyli: państwa Unii Europejskiej (w tym Polska), Australia, Chiny, Grenlandia, Islandia, Izrael, Korea Południowa, Makao, Norwegia, Nowa Zelandia, Singapur i Tajwan.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: MSZ

Podobne artykuły

bułgaria zaostrza restrykcje

Europa

Bułgaria wprowadza nowe restrykcje dla podróżujących. Dotkną również Polaków

Czytaj więcej >
Czechy i Słowacja zmieniają przepisy graniczne

Europa

Od poniedziałku zmiany na granicach z Czechami i Słowacją

Czytaj więcej >

Europa

Kobieta spadła z klifu w Wielkiej Brytanii. Nie przeżyła

Czytaj więcej >
Test na koronawirusa

Europa

Zakaz przemieszczania się bez negatywnego testu na koronawirusa na Słowacji, zamknięte też hotele

Czytaj więcej >
niemcy chcą zakazu

Europa

Niemcy rozważają całkowity zakaz lotów. "Sprawa się nam wymknęła"

Czytaj więcej >
czy polacy wyjadą do Hiszpanii

Europa

Czy Polacy będą mogli wyjechać do uwielbianego kraju? Premier Hiszpanii stawia warunek

Czytaj więcej >