Turysci.pl
Obostrzenia przedłużone

fot. pixabay/RyanMcGuire

Przedłużają obostrzenia. Branża turystyczna wciąż zamknięta

28 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Hubert Mrozowicz

Udostępnij:

Obostrzenia zostają przedłużone do 14 lutego. Tak zapowiedział minister zdrowia Adam Niedzielski. Jest to z pewnością duży cios dla branży turystycznej, która wierzyła, że od 1 lutego będzie mogła wznowić swoją działalność.

Dziś odbyła się zapowiadana konferencja ministra zdrowia, na której Polacy mieli się dowiedzieć, jak będą wyglądały kolejne tygodnie walki z koronawirusem. Jak ogłosił Adam Niedzielski, restrykcję zostają przedłużone do 14 lutego, z małymi wyjątkami. Luzowania nie obejmą branży turystycznej. 

Minister zapowiedział przedłużenie obostrzeń

28 stycznia 2021 roku odbyła się konferencja z udziałem ministra zdrowia, na której został przedstawiony plan walki z koronawirusem na kolejne tygodnie. Jak się okazuje, rząd nie zamierza luzować zakazów i zdecydował o przedłużeniu restrykcji do 14 lutego.

Dla wielu Polaków jest to bardzo tragiczna sytuacja, ponieważ m.in. hotelarze wierzyli do samego końca, że z początkiem lutego będą mogli wznowić swoją działalność. Nic z tego, hotele wciąż pozostają zamknięte.

Powody do radości mają galerie sztuki oraz muzea, ponieważ rząd pojął decyzję o otwarciu tych miejsc. Turyści, którzy zdecydują się na podróż, będą mieli szansę poznać dorobek kulturowy kraju i świata.

— W ostatnich tygodniach sytuacja epidemiologiczna wygląda lepiej, to efekt dyscypliny społecznej. W okresie od 22 do 28 stycznia średnia dzienna zachorowań wynosi 5 tys. 558. Odnotowaliśmy również spadek liczby zgonów — powiedział minister na konferencji

Adam Niedzielski podkreślił, że decyzja o przedłużeniu obostrzeń związana jest z sytuacją panującą w Europie. Według ministra nie można być obojętnym na to, co dzieje się u naszych sąsiadów.

— Musimy jednak wziąć pod uwagę sytuację w Europie i pojawienie się nowych mutacji wirusa. Gdy w listopadzie prezentowaliśmy plan wprowadzania i znoszenia obostrzeń, wiedzieliśmy, że jeden parametr to zbyt mała podstawa do podejmowania tak poważnych decyzji — podsumował.

Zamknięte hotele i atrakcje turystyczne

Przedłużone obostrzenia, które zostały ogłoszone na konferencji przez ministra zdrowia, z pewnością zasmucą właścicieli hoteli oraz usług turystycznych.

Branża turystyczna od kilku miesięcy przeżywa kryzys, który z każdym kolejnym tygodniem pogrąża osoby w niej pracujące. Doszło już do wielu buntów oraz zapowiedzi, że hotele i stoki otworzą się z początkiem lutego, nawet bez pozwolenia rządu.

Kilka dni temu 15 właścicieli stoków narciarskich zapowiedziało otwarcie swoich usług, niezależnie od podjętych decyzji przez ministra zdrowia.

Hubert MrozowiczAutor

Z wykształcenia kulturoznawca i aktor. Z pasji podróżnik, który uwielbia pisać i dzielić się z innymi swoimi historiami ze świata. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Zagrożenie lawinowe w polskich górach. KPN zamyka dwa szlaki

Czytaj więcej >

Polska

Alert RCB w 6 województwach. Podróżni muszą zachować ostrożność

Czytaj więcej >

Polska

Zakopane. Policja aresztowała parę podróżującą z dzieckiem. Okradli pensjonat i innych turystów

Czytaj więcej >

Polska

Od dzisiaj wchodzą w życie nowe restrykcje na granicach. "Praktycznie nie dotykają osób w pełni zaszczepionych"

Czytaj więcej >

Polska

Narciarze już mogą ruszać na stoki. Wyciąg w Bukowinie został otwarty

Czytaj więcej >

Polska

Silny wiatr i oblodzenia niemal w całej Polsce. Podróżni muszą szczególnie uważać

Czytaj więcej >