Peru piękna oazaFot. Pixabay.com @sellos

Oaza Huacachina, Peru. Niesamowita atrakcja zapiera dech w piersiach

Oaza Huacachina to jedna z atrakcji, która przyciąga do Peru tłumy turystów. To niesamowite miejsce, które przypomina niewielką krainę marzeń, położone jest na pustyni Pustyni Przybrzeżnej. W tym kierunku co roku wybiera się około 200 tysięcy wczasowiczów. Oaza zapewnia wyjątkowe przeżycia w piaszczystej scenerii, która wygląda jak kadr z filmu.

Wielu turystów odwiedza Peru tylko po to, by dotrzeć do bajkowej krainy, którą jest Oaza Huacachina. Niewielkie miejsce każdego roku przyciąga setki tysięcy podróżnych, którzy na własne oczy chcą zobaczyć przepiękną scenerię rodem z filmu. Położona jest na peruwiańskiej Pustyni Przybrzeżnej graniczącej z północnymi obrzeżami pustyni Atacama. To jedna z najsłynniejszych atrakcji turystycznych w kraju.

Wjazd za granicę tylko z negatywnym testem. Sytuacja naszych sąsiadów jest dramatycznaWjazd za granicę tylko z negatywnym testem. Sytuacja naszych sąsiadów jest dramatycznaCzytaj dalej

Duży napływ turystów Peru zawdzięcza tej malowniczej oazie. Chociaż oglądając, niektóre zdjęcia, można odnieść wrażenie, że Huacachina położona jest na pustynnym odludziu, nie jest to prawdą. Kilka kilometrów od oazy znajduje się miasto Ica, które liczy około 200 tysięcy mieszkańców. Dzięki temu wczasowicze mogą szybko przemieścić się do tej pięknej krainy.

Jedna z największych atrakcji Peru – Oaza Huacachina

Peru jest kierunkiem obieranym przez najróżniejsze grupy turystów. Docierają tu zarówno zwolennicy leniwego odpoczywania, jak i fani aktywnego spędzania czasu. Tak samo jest z Oazą Huacachina. Niewielkie miejsce cechuje ogromne zróżnicowanie pod względem oferowanych atrakcji.

Dlatego w małej krainie położonej na peruwiańskiej pustyni spotkamy wczasowiczów, którzy uwielbiają wygrzewać się wśród wysokich wydm (sięgają niemal 100 metrów) i wpatrywać się w malownicze krajobrazy. Na nudę nie narzekają też miłośnicy sportów i mocniejszych wrażeń. Odwiedzający oazę korzystają z takich atrakcji jak wycieczki jeepami i buggy’ami, a nawet narciarstwo po piasku (sandboarding).

Definitywnie. Wprowadzają pełny lockdown europejskiego państwa. Branża turystyczna ma tylko jedną nadzejęDefinitywnie. Wprowadzają pełny lockdown europejskiego państwa. Branża turystyczna ma tylko jedną nadzejęCzytaj dalej

Oaza Huacachina już od dawna cieszy się zainteresowaniem wczasowiczów. Już w poprzednim stuleciu stanowiła kurort dla osób szukających wypoczynku. W pierwszej połowie XX wieku relaksowali się tu głównie zamożni Peruwiańczycy. Odwiedzający wierzyli w zdrowotne właściwości tutejszych wód. Dzisiaj sytuacja jest już zupełnie inna – w teorię leczniczą wierzy mało kto, a Huacachina ma wyraźny problem z wodą.

Niestety intensywna eksploracja tego regionu znacznie przyczyniła się do wielu problemów. Wydajność źródeł wyraźnie zmalała, ekspansja pustyni doprowadza do kurczenia się laguny. Z biegiem czasu głębokość wody spadła o około 1,5 metra, natomiast lustro oddaliło się od brzegu aż o 8 metrów. Chociaż pojawiły się próby dopompowania wody, niewiele to zmieniło. Władzę były zmuszone zakazać kąpieli w oazie.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
2. Tajemnicze odkrycie na dnie Morskiego Oka. Znamy szczegóły. Nieprawdopodobne
3. Płaca minimalna 2021 do góry, znamy stawki. Uwaga, wzrosną także kary dla wszystkich
4. W Milionerach padło banalne pytanie. Uczestnik załamał ręce. Każdy miłośnik podróży poda odpowiedź bez problemu

Nadal trwają działania uratowania tego niesamowitego regionu. Niestety obawy, że ten turystyczny kurort zniknie całkowicie już w niedalekiej przyszłości, są jak najbardziej zasadne. Mieliście kiedyś okazję zobaczyć oazę na własne oczy? Dajcie znać w komentarzu na Facebooku pod tym artykułem. W innym z naszych tekstów pisaliśmy również o greckim mieście, które uchodzi za jedno z najładniejszych miejsc w Europie.

Atak zimy już w ten weekend. Zapowiadają śnieg i mróz, lepiej zrezygnować z podróżyAtak zimy już w ten weekend. Zapowiadają śnieg i mróz, lepiej zrezygnować z podróżyCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

  1. Sałatka jarzynowa według Ewy Wachowicz, istne arcydzieło. Gwiazda dodaje kontrowersyjny składnik, ludzie nie mogą uwierzyć
  2. Sprzedaż nieruchomości może być wstrzymana na 5 lat. Chodzi o konkretny typ działek
  3. Czy będą obowiązkowe testy dla Polaków wyjeżdżających na ferie? Pojawił się nowy pomysł od hotelarzy
  4. Pani Ewa miała wrócić z wakacji do Polski. Zabolało ją gardło i się zaczęło
  5. Pan Krystian czeka na 3 tysiące złotych od WizzAir. Kupił tylko bilety na wakacje
  6. Dwuletni Szymonek walczy z czasem. Jego serduszko jest podziurawione
  7. Przyłapała wiewiórkę po kilku głębszych. Zjadła o jedną sfermentowaną gruszkę za dużo

Źródło: Onet.pl

Następny artykuł