Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > O 8:06 "polska Chorwacja" nagle zamarła. Tylko oni widzieli, co się działo
Ewa  Falak
Ewa Falak 22.05.2024 08:26

O 8:06 "polska Chorwacja" nagle zamarła. Tylko oni widzieli, co się działo

Zakrzówek
fot. webcamera

"Polska Chorwacja" bije rekordy popularności. Nic dziwnego, w końcu to świetne miejsce na rodzinny wypad, a jeśli pogoda dopisuje, można spędzić tam nawet kilka godzin. Jak się jednak okazuje, nie zawsze tłumy szturmują krakowski Zakrzówek. 

Zakrzówek w Krakowie bije rekordy popularności

W czerwcu 2023 r. zostało otwarte kąpielisko w krakowskim parku Zakrzówek. To teren nieczynnego od lat kamieniołomu. 

Miejsce to nie bez powodu nazywane jest "polską Chorwacją". Wysokie klify i czysta woda sprawiają, że widoki są łudząco podobne. Dodatkowo, po renowacji kąpieliska i wydzieleniu specjalnej strefy basenów, wstawieniu odpowiednich podestów i dodatkowych udogodnień, Zakrzówek jest świetną atrakcją zarówno dla młodych, rodzin z dziećmi, jak i osób ze nieco większym stażem. Ważną informacją jest to, że wstęp na teren kąpieliska jest darmowy. 

Zakrzówek nad ranem odwiedzają nieliczni

Ze względu na spore zainteresowanie i potencjalne szkody, Zakrzówek nie jest otwarty przez cały czas. W poprzednim sezonie odwiedzający mogli zażyć kąpieli zarówno wodnej, jak i słonecznej, w godzinach od 10.00 do 18.00. 

Na kamerach miejskiego monitoringu sprawdziliśmy, jak sytuacja wygląda w środę 22 maja. Jak się okazało, rano na miejscu było bardzo spokojnie, bez turystów. Cicha i niezmącona woda sprawiły, że aż zachciałoby się tam w tym momencie być. Warto dodać, że ok. godz. 8.00 słupki rtęci wskazywały aż 21 stopni Celsjusza. 

Czytaj więcej: "Polska Chorwacja" będzie hitem tych wakacji. Tego miejsca nie można przegapić

Na kamerach udało nam się dostrzec tylko dwie osoby. Nie wiadomo, czy są to ochroniarze, którzy pracują przy Zakrzówku, czy też ktoś w nielegalny sposób przedostał się na jego teren. Trzeba jednak przyznać, że widoki mieli tego dnia nieziemskie. 

Inwestycja na Zakrzówku

Warto wspomnieć, że inwestycja rozpoczęta w Krakowie 2019 r. mająca na celu przebudowę Zakrzówka, nie zakładała jedynie wyznaczenia stref basenowych. Dodatkowo, powstały m.in. ścieżki spacerowe, stoły do ping-ponga, huśtawki, siłownie, miejsca piknikowe oraz niezbędna infrastruktura higieniczna. 

Czytaj więcej: To sanatorium będzie hitem lata 2024! Spieszcie się z zapisami