Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > To sanatorium będzie hitem lata 2024. Spieszcie się z zapisami
Jakub Mazurkiewicz
Jakub Mazurkiewicz 22.05.2024 07:44

To sanatorium będzie hitem lata 2024. Spieszcie się z zapisami

Jedlina-Zdrój
fot. Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki youtube

Sanatoria cieszą się niewątpliwie coraz większym zainteresowaniem wobec osób borykających się z problemami zdrowotnymi. Jedno z nich zachwyca szczególnie. Zachęca dużą ilością zróżnicowanych zabiegów profilaktyczno-rehabilitacyjnych, ale także wyjątkowym, malowniczym, górskim krajobrazem stwarzającym warunki idealne do wypoczynku i rekreacji!

Gdzie warto pojechać do sanatorium?

Poszukiwanie odpowiedniego sanatorium może być nie lada wyzwaniem, zwłaszcza, że baza uzdrowiskowa w Polsce jest naprawdę bogata. Przy wyborze odpowiedniego miejsca ważne jest, aby pamiętać o kilku najważniejszych czynnikach.

Przede wszystkim warto zapoznać się z profilem leczniczym, w jakim specjalizuje się dane sanatorium, gdyż najważniejszą kwestią jest dobór uzdrowiska zapewniającego wsparcie w schorzeniach, z którymi mierzą się przyszli kuracjusze.

Warto także zapoznać się z lokalizacją obiektu, a także dodatkowymi zabiegami a także atrakcjami jakie oferuje dana placówka.

Uzdrowisko Jedlina - Zdrój - gdzie się znajduje?

Przeglądając listę sanatoriów możemy napotkać jedną z ciekawszych propozycji dla kuracjuszy - uzdrowisko w Jedlinie - Zdroju. W niecałe dwie godziny drogi z Wrocławia możemy dotrzeć do malowniczej miejscowości  na Dolnym Śląsku, położonej na terenie Gór Wałbrzyskich, która poza niewątpliwymi walorami zdrowotnymi zachwyca także urokliwym umiejscowieniem na Przedgórzu Sudeckim. Górskie położenie domu zdrojowego zapewnia także mnóstwo malowniczych tras pieszych oraz rowerowych i umożliwia szereg aktywności na świeżym powietrzu takich jak nordic-walking.

Z jakich zabiegów można skorzystać w Jedlinie - Zdroju?

Uzdrowisko Jedlina - Zdrój zapewnia kuracjuszom zróżnicowane profile lecznicze i profilaktyczne. Sanatorium przede wszystkim specjalizuje się we wczesnej rehabilitacji kardiologicznej, a także w chorobach dolnych i górnych dróg oddechowych, układu trawienia, układu moczowego oraz schorzeniach układu ruchu i przemiany materii.
Znajdziemy także szereg różnorodnych turnusów takich jak “Senior 50+”, “Zdrowe płuca”, “Zdrowe kości” i wiele innych.

Uzdrowisko oferuje także różnego rodzaju terapie i zabiegi lecznicze głównie opartych na naturalnych tworzywach leczniczych, zaliczają się do nich: woda, borowina oraz sztucznie wytwarzana energia fizyczna. Są to np.: hydroterapia, inhalacje, ultrasonoterapia, krioterapia, laseroterapie i różnego rodzaju masaże.

Jedlina - Zdrój najbardziej jednak słynie ze zróżnicowanej ilości wód leczniczych stosowanych w kuracjach. Wyróżnia się pośród nich cztery o największych korzyściach dla zdrowia: “Dąbrówka”, “Mieszko”, “Młynarz”, i “Marta”. Każda z nich posiada inne walory. 

Czytaj więcej: "Są tacy, co wołają sobie cenę Bóg wie ile". Mieszkanka Zakopanego wyjawia prawdę o branży
https://turysci.pl/sa-tacy-co-wolaja-sobie-cene-bog-wie-ile-mieszkanka-zakopanego-wyjawia-prawde-o-branzy-mk-mk-200424