Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > O 14:42 w Sopocie zaroiło się od turystów. Kamery wszystko zarejestrowały
Marlena Kaczmarek
Marlena Kaczmarek 31.03.2024 15:33

O 14:42 w Sopocie zaroiło się od turystów. Kamery wszystko zarejestrowały

Sopot
fot. webcamera

Wiosna powoli budzi się w Polsce do życia. Dobrze widać to nad Bałtykiem. Tam turyści - zwłaszcza w okresie wielkanocny - szturmują tamtejsze deptaki i plaże. Sprawdziliśmy na kamerach monitoringu miejskiego, jak wygląda Sopot w Wielką Niedzielę. 

Wielkanoc nad Bałtykiem

Coraz więcej Polaków decyduje się na spędzanie świąt poza domem. Powodów jest wiele, m.in. brak przygotowań czy sprzątania. Dodatkowo, rodziny mogą zmienić otoczenie i oddać się wspólnej rozrywce. 

W tym roku wiele osób wybrało się na Wielkanoc nad Bałtyk oraz w góry. Jedną z najpopularniejszych destynacji jest Trójmiasto. Sprawdziliśmy na kamerach monitoringu miejskiego, jak wygląda sytuacja w Niedzielę Wielkanocną w Sopocie. 

Sopot pęka w szwach

Na słynnej plaży i na “Monciaku” w niedzielę po południu było mnóstwo ludzi. Spacerowicze chętnie zaglądali do okolicznych knajp i korzystali z lokalnych atrakcji. Na molo również zaroiło się od przechodniów. 

Co ciekawe, mimo, że tego dnia słupki rtęci w Sopocie pokazywały zaledwie 17 stopni, nie brakowało i chętnych, którzy rozstawili koce i biesiadowali na złotym wybrzeżu. 

Sopot - atrakcje

Sopot oferuje turystom mnóstwo atrakcji - zarówno w sezonie, jak i poza nim. Już sam klimat Trójmiasta jest wyjątkowy. Tamtejsze plaże uchodzą za jedne z najpiękniejszych w Polsce. Dodatkowo, długie molo, “Monciak”, wyjątkowy Krzywy Domek, Solanka Sopocka, Dom Zdrojowy czy Muzeum Sopotu to istna gratka dla tych, którzy chcą miło spędzić czas. 

Dodatkowo, z Sopotu jest bardzo dobry dojazd do Gdyni czy Gdańska, gdzie również nie brakuje atrakcji dla całej rodziny. 

Czytaj więcej:  Pestycydy w jabłkach z Lidla. Mamy oświadczenie sieci