Turysci.pl > Europa > Nowe zasady wjazdu do Portugalii. Skorzystają zaszczepieni
Ania Radke
Ania Radke 04.02.2022 22:23

Nowe zasady wjazdu do Portugalii. Skorzystają zaszczepieni

vaccine-g4cc2af092 1280
fot. Pixabay/ neelam279

Portugalia od czwartku ponownie wpuszcza zagranicznych turystów na podstawie certyfikatu potwierdzającego pełne zaszczepienie przeciw COVID-19 - wynika z komunikatu rządu w Lizbonie.

Nie jest to jednak jedyna zmiana, którą wprowadził portugalski rząd. Zgodnie z czwartkowym komunikatem ważność testów antygenowych na koronawirusa zostanie skrócona z 48 do 24 godzin. Natomiast test PCR nadal jest ważny przez 72 godziny.

Portugalia łagodzi przepisy graniczne

Przypomnijmy, że osoby przylatujące do Portugalii od 1 grudnia zobowiązane były do okazania negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa lub dokument medyczny potwierdzający przebycie COVID-19.

Wówczas portugalski rząd odmawiał honorowania certyfikatów szczepionkowych, tłumacząc, że w ten sposób próbuje przeciwdziałać możliwemu paraliżowi służby zdrowia wskutek masowych infekcji.

Portugalia pod koniec stycznia odnotowywała rekordowe dobowe bilanse nowych zakażeń, przekraczające poziom 65 tys. Według służb medycznych w ostatnich dniach liczba osób hospitalizowanych po zakażeniu koronawirusem zaczęła jednak spadać.

Ministerstwo zdrowia Portugalii przewiduje, że piąta fala pandemii w tym kraju może ustąpić jeszcze w lutym. W ciągu ostatniej doby odnotowano tam blisko 50,5 tys. zakażeń oraz 53 zgony w związku z COVID-19.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Onet