Turysci.pl
port-2360861 1280

fot. Pixabay/ KiraHundeDog

Nowe zasady wjazdu do Grecji. Wprowadzono trzy ważne zmiany

8 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Grecja zmienia zasady wjazdu dla turystów. Zmiany dotyczą unijnego paszportu covidowego, wieku dzieci podlegającym obowiązkowym testom oraz kwarantanny. Rozporządzenie weszło w życie od poniedziałku 7 czerwca.

Grecki Urząd Lotnictwa Cywilnego wprowadził nowe zasady wjazdu do kraju. Obowiązują one od poniedziałku 7 czerwca. Zmieni się m.in. wiek dzieci, które będą podlegać obowiązkowemu testowaniu.

Od 7 czerwca nowe zasady wjazdu do Grecji

Zgodnie z najnowszymi zasadami dotyczącymi wjazdu do Grecji, granicę można przekroczyć na podstawie unijnego certyfikatu covidowego.

Dokument stanowi potwierdzenie, że podróżny został zaszczepiony na koronawirusa, uzyskał negatywny wynik testu PCR na Covid-19 lub jest ozdrowieńcem. Certyfikat dopuszczalny jest formie cyfrowej, albo papierowej.

Osoby, które nie posiadają „paszportu covidowego”, również będą mogły bez problemu przekraczać granicę. Wciąż ważność zachowują te same dokumenty, które były wymagane do tej pory.

Turyści na Śnieżce łamią przepisy

Piechurzy na Śnieżce nie przestrzegają przepisów. Będzie siatka ochronna i patrole

CZYTAJ DALEJ

Podróżni podczas przekraczania greckiej granicy mogą więc posłużyć się certyfikatem szczepień wystawionym przez władze krajowe, negatywnym wynikiem testu PCR na koronawirusa lub zaświadczeniem potwierdzające przebycie Covid-19.

Zmienił się również wiek dzieci, które muszą mieć przy sobie ujemny wynik testu PCR w czasie podróży. Od wczoraj podróżni powyżej 6 roku życia (dotychczas od 5 roku życia) są zwolnieni z testowania. Jest to zgodne z rekomendacjami Unii Europejskiej i IATA.

Przyjeżdżając do Grecji należy jednak pamiętać, że w dalszym ciągu na lotniskach po przylocie prowadzone będą wyrywkowe badania na koronawirusa. W przypadku, gdy wynik okaże się dodatni, turysta zostanie skierowany na kwarantannę.

Co ważne, zasady dotyczące kwarantanny również zostały zaktualizowane. Wcześniej izolacja trwała 14 dni. Od teraz osoby zaszczepione będą ją odbywać przez 7 dni, natomiast pozostali przez 10 dni.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: RP

Podobne artykuły

bułgaria zaostrza restrykcje

Europa

Bułgaria wprowadza nowe restrykcje dla podróżujących. Dotkną również Polaków

Czytaj więcej >
Czechy i Słowacja zmieniają przepisy graniczne

Europa

Od poniedziałku zmiany na granicach z Czechami i Słowacją

Czytaj więcej >

Europa

Kobieta spadła z klifu w Wielkiej Brytanii. Nie przeżyła

Czytaj więcej >
Test na koronawirusa

Europa

Zakaz przemieszczania się bez negatywnego testu na koronawirusa na Słowacji, zamknięte też hotele

Czytaj więcej >
niemcy chcą zakazu

Europa

Niemcy rozważają całkowity zakaz lotów. "Sprawa się nam wymknęła"

Czytaj więcej >
czy polacy wyjadą do Hiszpanii

Europa

Czy Polacy będą mogli wyjechać do uwielbianego kraju? Premier Hiszpanii stawia warunek

Czytaj więcej >