Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Na topie > Nowa tania linia lotnicza w Polsce. Dopiero zaczęli, a już uruchamiają kolejną hitową trasę
Magda Antoł
Magda Antoł 08.06.2023 13:41

Nowa tania linia lotnicza w Polsce. Dopiero zaczęli, a już uruchamiają kolejną hitową trasę

Samolot Pegasus
Fot. Flickr/Riik@mctr

W pełni sezonu wakacyjnego zostanie otwarta nowa trasa. Te linie lotnicze funkcjonują od niedawna w Polsce, a już przyszykowały kolejną atrakcyjną ofertę. Pasażerowie mają na co czekać.

Od 10 lipca startują nowe loty z Krakowa. Dokąd prowadzi trasa i jak się prezentuje oferta?

Tania linia lotnicza Pegasus uruchomi nową trasę z Krakowa

Od niedawna tureckie tanie linie lotnicze Pegasus oferują bezpośrednie połączenia z Warszawy do stolicy Turcji Ankary, które jak dotąd były tylko przewoźnikiem czarterowym w Polsce. Jednak od 10 lipca będzie można dotrzeć do Ankary także z Krakowa. A przynajmniej takie informacje można znaleźć na stronie przewoźnika, gdzie już można rezerwować i kupować pierwsze bilety.

Hitowa trasa i to dwa razy w tygodniu

Atrakcyjności dodaje ofercie fakt, że loty z Krakowa będą się odbywać dwa razy w tygodniu. Aktualnie Pegasus kursuje z Warszawy tylko w niedziele, więc pasażerowie otrzymają więcej możliwości do podróżowania na Bliski Wschód. Rejsy będą realizowane w poniedziałki i czwartki, w godzinach popołudniowych. Cała podróż ma trwać do trzech godzin. Przykładowa łączna cena za bilety basic w dniach 13-20 lipca wynosi ok. 950 zł w obie strony. Ten rodzaj biletów upoważnia nas tylko do zabrania ze sobą bagażu kabinowego.

Czym są tanie linie Pegasus?

Pegasus Airlines to tureckie linie lotnicze z siedzibą w Stambule. Obsługują połączenia w Turcji oraz do krajów europejskich. Ich główną bazą operacyjną jest port lotniczy Stambuł-Sabiha Gökçen. Agencja ratingowa Skytrax, która zajmuje się badaniem pasażerskich linii lotniczych na całym świecie, przyznała Pegasusowi trzy gwiazdki spośród pięciu możliwych do zdobycia w kategorii tanie linie lotnicze.

Źródło: Pegasus