Turysci.pl > Polska > Nowa data otwarcia “giganta z Pobierowa”. Pierwsi goście luksusowego hotelu mogą już szykować portfele
Marlena Kaczmarek
Marlena Kaczmarek 14.11.2023 08:55

Nowa data otwarcia “giganta z Pobierowa”. Pierwsi goście luksusowego hotelu mogą już szykować portfele

Hotel Gołębiewski w Pobierowie
fot. Wojciech Bogacz YouTube

Od wakacji media informują na temat rychłego otwarcia Hotelu Gołębiewski w Pobierowie. Początkowo w kuluarach mówiło się, że pierwsi goście będą mogli skorzystać z usług największego tego typu obiektu już w październiku 2023 r. Tak się jednak nie stało. 

Jak informują lokalne media, do otwarcia ma dojść już niebawem. 

Hotel Gołębiewski w Pobierowie

Hotel Gołębiewski w Pobierowie nad Morzem Bałtyckim ma być największym, najbardziej prestiżowym i luksusowym obiektem w Polsce. Do dyspozycji ok. 3 tys. gości będzie aż 11 pięter i ok. 1400 pokoi. Gigant swoim kształtem nawiązuje do statku wycieczkowego. 

Przed obiektem znajduje się kompleks basenów, w hotelu nie brakuje nowoczesnych niecek z wodą. Dodatkowo, w skład wyposażenia "dzieła życia" Tadeusza Gołębiewskiego wchodzi spa, sale teatralno-kinowe, kort tenisowy, boisko do siatkówki, kręgielnia i restauracja na bardzo wysokim poziomie. 

Pierwszy etap Hotelu Gołębiewski zakończony

Jak informują inwestorzy "małego Dubaju" w rozmowie z "Głosem Szczecińskim", "trwają odbiory i uzgodnienia z urzędami w sprawie inwestycji". Uzyskanie odpowiednich pozwoleń coraz bliżej. Można się więc spodziewać otwarcia za kilka tygodni. 

- To nie będzie łatwy proces. Hotel w Pobierowie jest ogromny. Odbiory muszą być podzielone na etapy - dodano. Dziennikarze "Głosu Szczecińskiego" mieli okazję wejść do środka, zdjęciami podzielili się w mediach społecznościowych. 

Tak wygląda Hotel Gołębiewski w Pobierowie

"W dwóch restauracjach na parterze ustawione są stoliki i krzesła. Jedna z nich, tzw. zielona ma mieć bardziej reprezentacyjny charakter. Druga - naprzeciwko - mniej zobowiązująca. Nie ma też jeszcze rybek w wielkim akwarium koło recepcji (z 11 stanowiskami dla personelu), ale jest już za to cała zielona ściana tuż przy wejściu do hotelu" - napisano na stronie lokalnego medium. 

Hotel w Pobierowie to dzieło życia nieżyjącego przedsiębiorcy Tadeusza Gołębiewskiego.