Turysci.pl

Iberion

Norwegia i Dania zaostrzają obostrzenia

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Katarzyna Derda

Dania i Norwegia odnotowały ostatnio bardzo wysokie wskaźniki zakażeń COVID-19. Z tego względu rządy tych krajów ogłosiły dziś nowe obostrzenia i restrykcje związane z pandemią koronawirusa.

W Danii ma zacząć obowiązywać wymóg okazywania certyfikatów szczepień przeciwko COVID-19 w państwowych zakładach pracy. Do tej pory należało go pokazywać jedynie na wejściu na wydarzenia kulturalne oraz w punktach gastronomicznych. W Norwegii z kolei zaostrzone kontrole na granicach. Więcej szczegółów poniżej.

Nowe obostrzenia covidowe w Danii i Norwegii

Jeśli wybierasz się w najbliższym czasie do Danii lub Norwegii, koniecznie sprawdź przepisy dotyczące restrykcji covidowych. Oba te kraje wprowadzają nowe zasady i nakazy.

W Danii w ostatnim okresie w ciągu doby rejestruje się około 4 tysięcy zakażeń. W Norwegii padł ostatnio dobowy rekord od początku pandemii - 2855 nowych zachorowań na COVID-19. W związku z tym oba kraje wprowadzają nowe restrykcje.

W Danii, wchodząc na wydarzenie kulturalne lub imprezę, albo odwiedzając restaurację, należy okazać certyfikat szczepień przeciwko COVID-19. Teraz trzeba będzie go pokazywać też w państwowych zakładach pracy.

Rząd rozważa także skrócenie czasu obowiązywania negatywnego testu na koronawirusa. Aktualnie badanie PCR ważne jest 96 godzin, a szybki test - 72 godziny.

Norwegia - zaostrzenie kontroli na granicach i obowiązek rejestrowania pojazdu

Jeśli planujesz wyjazd do Norwegii, przygotuj się na kontrolę na granicy. Od 26 listopada rząd wprowadza też nakaz zarejestrowania wjazdu do kraju na stronie internetowej entrynorway.no.

Rząd Norwegii zadecydował, że obowiązek okazywania certyfikatów szczepień przeciw COVID-19 będą mogły wprowadzać poszczególne gminy, w zależności od tego, jak będzie się w nich rozwijała sytuacja pandemiczna. Wiadomo już, że wymóg certyfikatów będzie wprowadzony w Trondheim.

Ministra zdrowia i opieki społecznej Norwegii, Ingvild Kjerkol, zwróciła się też do obywateli kraju z apelem o przestrzeganie restrykcji związanych z profilaktyką covidową, jak brak podawania ręki czy przytulania przy powitaniu. Osoby chore powinny zrezygnować z wychodzenia z domu.

Źródło: polsatnews.pl

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Tagi:

Podobne artykuły

Europa

Kolejne miasto pozwala na pływanie na basenach bez staników. Zadziwiające, skąd ten pomysł
Czytaj więcej >

Europa

Usłyszeli nietypową prośbę od stewardes. To nie wystarczyło, padło ostrzeżenie
Czytaj więcej >

Europa

Po tym, co zrobiła w samolocie, pilot wezwał policję. Skuli pasażerkę tuż po lądowaniu
Czytaj więcej >

Europa

Największa wyspa Cyklad niczym grecki raj. Czym oczaruje nas Naksos?
Czytaj więcej >

Europa

Gdzie leży środek Europy? Od wieków nie ma co do tego zgody, ale Polacy wiedzą swoje
Czytaj więcej >

Europa

Te zdjęcia z miejsca stały się hitem internetu. 77-latek pojechał w góry w każdym tego słowa znaczeniu
Czytaj więcej >
Katarzyna Derda

Redaktorka portalu turysci.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]