Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika quizy
Turysci.pl > Polska > Szukał "rodziny w górach", żeby wynająć nocleg. Lawina propozycji i ofert
Maja Lachowicz
Maja Lachowicz 11.01.2021 17:58

Szukał "rodziny w górach", żeby wynająć nocleg. Lawina propozycji i ofert

Nocleg w górach
Fot. unsplash.com/@isaacvig/ zdjęcie poglądowe

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Kto może skorzystać z noclegu w hotelu

  • W jaki sposób turyści szukają noclegu

  • Jak łatwo wynająć domek w górach

Z noclegu w obiektach hotelarskich do 31 stycznia - jak wynika z najnowszego ogłoszenia rządu - mogą korzystać jedynie pracownicy medyczni, kierowcy zawodowi, pracownicy pociągów, statków powietrznych i morskich, platform wydobywczych, pacjenci i ich opiekunowie, dyplomaci, funkcjonariusze sił zbrojnych i służb mundurowych oraz pracownicy radia i telewizji.

Turyści niestety nie zostaną przyjęci, ponieważ wycieczki nie są uznawane za niezbędne do życia. Poza oficjalnymi drogami drogami wynajmu domków i pokoi, otwiera się jednak szeroki wachlarz nie do końca legalnych możliwości.

Nocleg „u rodziny"

Nikt nie może nam zabronić odwiedzin rodziny, więc pod taką przykrywką wiele osób rusza na ferie zimowe. SMS od cioci, która zaprasza do siebie, przestał być anegdotą i zaczął pełnić funkcję potwierdzenia rezerwacji w obiekcie noclegowym.

Jeden z użytkowników Facebooka w bezprecedensowy sposób napisał ogłoszenie, które miało mu pomóc w znalezieniu noclegu w górach. Oznajmił, że chętnie odwiedzi rodzinę w górach, zabierając ze sobą jeszcze 5 osób.

W komentarzach znalazł nie jedną „rodzinę", która ma akurat wolny dom czy pokoje i chętnie przyjmie „dalekich krewnych". Odzew jest ogromny, z różnych miejscowości i obiektów noclegowych.

Fot. Ogłoszenie na grupie „Noclegi w górach"/ facebook.com/ Noclegi w górach

Kilkadziesiąt osób odpowiedziało na ogłoszenie internauty, który chciał odwiedzić krewnych w sześcioosobowym składzie. Mnóstwo propozycji padło wprost pod postem, wiele zostało wysłanych w prywatnej wiadomości.

Fot. Odpowiedzi na ogłoszenie/ facebook.com/ Noclegi w górach

- Dzieci kochane ciocia czeka na Was nad jeziorem Żywieckim śnieg nasypał dookoła góry białe bania się grzeje przyjezdzajcie - napisała jedna z użytkowniczek Facebooka, zapraszając do wynajęcia domku w okolicy Żywca.

- Kuzynie jak miło Cię widzieć ! Tyle lat się nie odzywałeś. Zapraszamy na ciepłą herbatę w zasnieżonej aurze - taki komentarz został zamieszczony bezpośrednio z konta agroturystyki.

Fot. Odpowiedzi na ogłoszenie/ facebook.com/ Noclegi w górach

Grupa, w której każdy znajdzie coś dla siebie

Ogłoszenie zostało zamieszczone na Facebooku w grupie „Noclegi w górach", gdzie właściciele obiektów czekają na turystów. Hotelarze zamieszczają swoje oferty, a turyści pytają o wolne pokoje dla siebie i rodziny. Na kamerach online na stronie Webcamera.pl można zauważyć, jak wiele osób w czasie ferii po Krupówkach. 

Mimo wielu restrykcji nie ma mowy o zatrzymaniu turystyki. Nawet kontrole policji czy sanepidu nie robią wrażenia na przedsiębiorcach, którzy chcą utrzymać swój biznes ani na turystach chcących skorzystać z zimowej aury. Co więcej, górale zapowiedzieli, że mimo wszystko po 17 stycznia swoje biznesy otworzą. Warto jednak pamiętać, że za działanie wbrew przepisom sanepid może nałożyć na obiekt przyjmujący turystów karę o wysokości sięgającej nawet 30 tys. zł. 

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Źródło: Facebook