Turysci.pl

fot.pixeljar/canva.com

Noc muzeów 2022. Kiedy można odwiedzić muzea i kina za darmo?

13 Maja 2022

Autor tekstu:

Joanna Wnuk

Kolejny rok z rzędu szykuje się niezła gratka dla mieszkańców miast i turystów. 14 maja odbędzie się kolejna edycja Nocy Muzeów. W akcji weźmie udział kilkaset obiektów w całym kraju, w tym oczywiście muzea, ale także kina, teatry, czy galerie sztuki.

Noc Muzeów co roku przyciąga tłumy mieszkańców i turystów. Akcja odbywa się w wielu miastach Polski. 14 maja drzwi setek muzeów, kin, teatrów, domów kultury, czy galerii, będą otwarte za darmo lub za niewielką opłatą.

Noc Muzeów 2022 w Polsce

Pierwszą Noc Muzeów zorganizowano już jakiś czas temu, bo w 2003 roku w Poznaniu. Dziś w akcji biorą udział praktycznie wszystkie większe miasta w Polsce. Coraz częściej także pojawiają się małe miejscowości z ofertą darmowego wstępu do zabytków, czy na pokazy teatralne.

O ile w innych krajach europejskich, za darmo dostępne są praktycznie tylko muzea, o tyle w Polsce oferta jest dużo atrakcyjniejsza. Tu mieszkańcy oraz turyści mogą za darmo odwiedzić także galerie sztuki, kina, teatry, wystawy, domy kultury, biblioteki, czy nawet licea.

Akcja cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Co roku przed popularnymi obiektami stoją tłumy chętnych. Najlepszym pomysłem jest wcześniejsza rezerwacja telefoniczna lub mailowa.

Noc Muzeów 2022 w Warszawie

Jak podaje pik.warszawa.pl, w stolicy Noc Muzeów wydaje się być wyjątkowo atrakcyjna. Oprócz otwartych drzwi dziesiątek muzeów, miasto przygotowało także paradę zabytkowych autobusów i tramwajów. W sobotę będzie można wybrać się na spacer po ruinach Radiostacji Babice w Lesie Bemowskim czy zwiedzić zakamarki kina Iluzjon. Przy placu Defilad pojawi się interaktywna instalacja przenosząca w świat sztuki, dzięki której każdy uczestnik będzie mógł swoje zdjęcie zobaczyć w formie znanego obrazu. Nie zabraknie także wydarzeń plenerowych.

W tym roku miasta przygotowały także Noc Muzeów skierowaną do Ukraińców. W samej Warszawie 34 obiekty będą dostosowane pod odwiedzających gości z Ukrainy.

Wprawdzie obostrzenia związane z pandemią koronawirusa zniknęły, ale nadal można wziąć udział w Nocy Muzeów online. Wiele obiektów przygotowało ofertę dla turystów nie mogących osobiście pojawić się na miejscu.

Artykuły polecane przez redakcję Turystów:

1. Góry z dzieckiem. Tatrzańskie szlaki dla całej rodziny

2. Bieszczady: wzrost cen atrakcji turystycznych

3. Orientarium w Łodzi. Nowa atrakcja zachwyca turystów

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami, lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: [email protected]

Źródło: pik.warszawa.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Polska

Niesamowity pomysł na majówkę. Cudownie zachowane zamki na wodzie zobaczysz w Polsce
Czytaj więcej >

Polska

Kolejne pociągi Pendolino na torach w Polsce. Wiemy, gdzie pojadą superszybkie pociągi
Czytaj więcej >

Polska

Afera w samolocie PLL LOT. „Jeden pilot kradnie alkohol, a drugi się śmieje”
Czytaj więcej >

Polska

Grotołazi utknęli w jaskini w Tatrach. Na ratunek ruszyło dziesięciu ratowników
Czytaj więcej >

Polska

Polka wróciła z Egiptu z wyjątkową pamiątką. Służby na lotnisku natychmiast zareagowały
Czytaj więcej >

Polska

Bezmyślne zachowanie turystów w Parku Narodowym. Porażające, czego się dopuścili
Czytaj więcej >
Joanna Wnuk

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]