Turysci.pl
Noc Muzeów 2022

fot.pixeljar/canva.com

Noc muzeów 2022. Kiedy można odwiedzić muzea i kina za darmo?

13 Maja 2022

Autor tekstu:

Joanna Wnuk

Udostępnij:

Kolejny rok z rzędu szykuje się niezła gratka dla mieszkańców miast i turystów. 14 maja odbędzie się kolejna edycja Nocy Muzeów. W akcji weźmie udział kilkaset obiektów w całym kraju, w tym oczywiście muzea, ale także kina, teatry, czy galerie sztuki.

Noc Muzeów co roku przyciąga tłumy mieszkańców i turystów. Akcja odbywa się w wielu miastach Polski. 14 maja drzwi setek muzeów, kin, teatrów, domów kultury, czy galerii, będą otwarte za darmo lub za niewielką opłatą.

Noc Muzeów 2022 w Polsce

Pierwszą Noc Muzeów zorganizowano już jakiś czas temu, bo w 2003 roku w Poznaniu. Dziś w akcji biorą udział praktycznie wszystkie większe miasta w Polsce. Coraz częściej także pojawiają się małe miejscowości z ofertą darmowego wstępu do zabytków, czy na pokazy teatralne.

Wojna na Ukrainie

Ukraina zachęca rosyjskich turystów do odwiedzenia ich kraju. „Noclegi z widokiem na niebo”

CZYTAJ DALEJ

O ile w innych krajach europejskich, za darmo dostępne są praktycznie tylko muzea, o tyle w Polsce oferta jest dużo atrakcyjniejsza. Tu mieszkańcy oraz turyści mogą za darmo odwiedzić także galerie sztuki, kina, teatry, wystawy, domy kultury, biblioteki, czy nawet licea.

Akcja cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Co roku przed popularnymi obiektami stoją tłumy chętnych. Najlepszym pomysłem jest wcześniejsza rezerwacja telefoniczna lub mailowa.

Noc Muzeów 2022 w Warszawie

Jak podaje pik.warszawa.pl, w stolicy Noc Muzeów wydaje się być wyjątkowo atrakcyjna. Oprócz otwartych drzwi dziesiątek muzeów, miasto przygotowało także paradę zabytkowych autobusów i tramwajów. W sobotę będzie można wybrać się na spacer po ruinach Radiostacji Babice w Lesie Bemowskim czy zwiedzić zakamarki kina Iluzjon. Przy placu Defilad pojawi się interaktywna instalacja przenosząca w świat sztuki, dzięki której każdy uczestnik będzie mógł swoje zdjęcie zobaczyć w formie znanego obrazu. Nie zabraknie także wydarzeń plenerowych.

W tym roku miasta przygotowały także Noc Muzeów skierowaną do Ukraińców. W samej Warszawie 34 obiekty będą dostosowane pod odwiedzających gości z Ukrainy.

Wprawdzie obostrzenia związane z pandemią koronawirusa zniknęły, ale nadal można wziąć udział w Nocy Muzeów online. Wiele obiektów przygotowało ofertę dla turystów nie mogących osobiście pojawić się na miejscu.

Artykuły polecane przez redakcję Turystów:

1. Góry z dzieckiem. Tatrzańskie szlaki dla całej rodziny

2. Bieszczady: wzrost cen atrakcji turystycznych

3. Orientarium w Łodzi. Nowa atrakcja zachwyca turystów

Jak dobrze znasz polskie miasta? Tylko nieliczni odpowiedzą na 6 pytanie

Pytanie 1 z 7

Na ratuszu którego miasta możemy zobaczyć koziołki?

Atrakcje, które rozczarowują turystów

Slajd 1 z 9

Wielki Mur Chiński

O ile sam mur to wielkie dzieło architektury, które robi wrażenie, o tyle jego część znajdująca się na terenie Pekinu, rozczarowuje turystów. A to ze względu na zmodernizowany, sztuczny wręcz charakter, liczne stragany z plastikowymi „pamiątkami” i tłumy turystów. Jednak Wielki Mur Chiński liczy sobie ponad 21 tysięcy kilometrów, więc z pewnością znajdzie się miejsce, które jest mnie oblegane przez turystów. fot. ZCLiu/canva.com

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami, lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

Źródło: pik.warszawa.pl

Joanna WnukAutor

Wydawca portalu Turyści.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Nagranie z Tatr pokazuje, jak mężczyzna ześlizguje się z Rysów

Czytaj więcej >

Polska

Giewont na tle Księżyca. Niesamowite ujęcie

Czytaj więcej >

Polska

Rodzina spadła z Przełęczy Szpiglasowej. 11-letnie dziecko nieprzytomne

Czytaj więcej >

Polska

IMGW wydaje ostrzeżenia przez silnymi burzami z gradem i porywistym wiatrem

Czytaj więcej >

Polska

Mysłakowice - Klimat Tyrolu u podnóża Karkonoszy

Czytaj więcej >

Polska

Alarm bombowy na pokładzie linii LOT. Samolot zawrócił do Warszawy

Czytaj więcej >