Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Turystyka > "Nieoczywiste" terminy wakacyjne tańsze nawet o 1000 zł. Na miejscu warunki jak w sezonie
Marlena Kaczmarek
Marlena Kaczmarek 08.05.2024 15:33

"Nieoczywiste" terminy wakacyjne tańsze nawet o 1000 zł. Na miejscu warunki jak w sezonie

Cypr plaża nowe
fot. Tupungato / Shutterstock

Wiele osób planując urlop, zastanawia się, kiedy może spodziewać się najkorzystniejszych ofert. Z jednej strony w sezonie wakacyjnym ceny niektórych wyjazdów są bardzo konkurencyjne, z drugiej zaś - niektórzy specjalnie je podnszą ze względu na zwiększony popyt. Jak się okazuje, w terminach, gdy warunki pogodowe są zbliżone do tych w sezonie, można naprawdę sporo zaoszczędzić.

Nieoczywiste terminy wakacyjne

- Po pandemii widać większą gotowość ludzi do podróżowania między sezonami. Coraz więcej osób, także za granicą, decyduje się na takie nieoczywiste terminy. To nowy trend w turystyce, więc warto z niego skorzystać, ponieważ za parę lat okres „przed sezonem” może stać się nowym sezonem - tłumaczy Marzena German, ekspert rynku turystycznego z Wakacje.pl.

Czytaj więcej: Pojechała na all inclusive do Turcji. “Pierwszy raz czegoś takiego doświadczyłam”

Jak się okazuje, to właśnie te "nieoczywiste" terminy cieszą się coraz większą popularnością wśród podróżnych. 

Dokąd pojechać w maju i w czerwcu

Jak wskazują eksperci z Wakacje.pl, w maju i kwietniu, pomiędzy długimi weekendami, warto wybrać się w te kierunki, gdzie leci się stosunkowo krótko. Mowa m.in. o Bułgarii, Cyprze czy Tunezji. W każdej z tych destynacji znajdziemy piaszczyste plaże, rozbudowane kurorty z nowoczesną infrastrukturą i sporo atrakcji dla dzieci. 

- Jeśli chodzi o wyjazdy przed ścisłym sezonem turystycznym po czerwcówce, to basen Morza Śródziemnego jest już wtedy ciepły. Godne polecenia są zatem kierunki bałkańskie takie jak: Czarnogóra, Albania czy Macedonia. To nieodkryte destynacje, które przed sezonem są najlepsze do zwiedzania - bez kolejek i w dobrych cenach. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na znane i popularne wśród turystów: Costa del Sol, Costa Brava, Majorkę i Portugalię - dodaje Paulina Fras, product manager w Wakacje.pl.

Zaoszczędź nawet do 1000 zł!

- Z naszych analiz wynika, że przy podróżach przed sezonem, a więc w okresie maj-czerwiec (z wyłączeniem długich weekendów) koszty wyjazdu do popularnych krajów europejskich przy wyżywieniu all inclusive spadają o średnio 700-1000 zł od osoby. Tak jest na przykład w przypadku Bułgarii, Cypru, Czarnogóry, ale też północnoafrykańskiej Tunezji - dodała Paulina Fras. 

Ekspertka wskazuje, by szukając lotów zwrócić uwagę na mniejsze lotniska, które dopiero rozwijają swoje oferty. Często przez to mają bardziej konkurencyjne ceny.