Turysci.pl
vaccine-gad02c22fa 1280

fot. Pixabay/ spencerbdavis1

Niemcy zaostrzyli restrykcje. Ograniczenia dotkną również zaszczepionych turystów

7 Marca 2022

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Niemcy od 28 grudnia wprowadziły nowy pakiet obostrzeń w ramach walki z Covid-19. Nowe przepisy przeciwepidemiczne obejmują również osoby zaszczepione i ozdrowieńców i dotkną również turystów.

Niemcy są kolejnym europejskim krajem, który zdecydował się na zaostrzenie restrykcji w obawie przed wzrostem zakażeń wariantem Omikron. Obostrzenia dotyczą przede wszystkim kontaktów i obejmują także osoby zaszczepione oraz ozdrowieńców.

Pogoda

Planujesz dzisiaj podróż samochodem? Lepiej uważaj na drogach w 11 województwach

CZYTAJ DALEJ

Niemcy zaostrzyły restrykcje

Zgodnie z nowymi zasadami w spotkaniach prywatnych może brać udział maksymalnie 10 osób. Do limitu nie wlicza się jedynie dzieci do 14 roku życia.

Ponadto w całym kraju zamknięte są kluby i dyskoteki, zabroniona jest też organizacja wszelkich imprez tanecznych, a wydarzenia takie jak mecze będą się mogły odbywać wyłącznie bez udziału widzów.

Wciąż obowiązują również przepisy wprowadzone na początku grudnia, dotyczące przede wszystkim osób niezaszczepionych, które nie mają wstępu do sklepów detalicznych, kin, restauracji i muzeów, a także do środków lokalnego transportu publicznego.

Dodatkowo poszczególne kraje związkowe, w zależności od panującej tam sytuacji epidemicznej, wprowadzają własne środki bezpieczeństwa. Przykładowo w Badenii-Wirtembergii od poniedziałku w godz. 22.30-5 obowiązuje godzina policyjna w lokalach gastronomicznych. Wyjątek stanowi Sylwester, kiedy będzie obowiązywać od godz. 1.

Władze centralne i regionalne podczas spotkania uzgodniły również, że do końca stycznia 2022 roku chcą osiągnąć kolejne 30 mln szczepień (wliczając dawki pierwsze, drugie i przypominające).

Ponowne spotkanie zaplanowano na 7 stycznia. Będzie miało ono na celu omówienie efektów uzgodnionych działań oraz w miarę potrzeby przygotowania kolejnych.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Myślisz, że znasz Europę? Tylko nieliczni są w stanie odpowiedzieć na 5 pytanie

Pytanie 1 z 6

Największym miastem Europy jest:

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Radio Zet

Tagi:

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Europa

Zasady wjazdu do Turcji. Na co przygotować się przed wylotem?

Czytaj więcej >

Europa

Włosi nie chcą turystów z Rosji. Ogłoszono zawieszenie wydawania wiz

Czytaj więcej >
plaża

Europa

Panika na plaży we Włoszech. Dzik ugryzł mężczyznę

Czytaj więcej >

Europa

Pasażerowie zaatakowali ochroniarzy na lotnisku w Amsterdamie. Interweniowała żandarmeria

Czytaj więcej >

Europa

Tornado w niemieckim Paderborn. Niszczyło wszystko na swej drodze

Czytaj więcej >

Europa

Niemcy przesiadają się do pociągów. Sposób na zaoszczędzenie na paliwie

Czytaj więcej >