Turysci.pl
E2gO9cwVkAQoh4P (1)

fot. Twitter/ @Michelelvnv

Niedźwiedź zaatakował i zranił turystę w parku Yellowstone. Pierwsze takie zdarzenie w tym roku

29 Maja 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

W Parku Narodowym Yellowstone doszło do pierwszego ataku niedźwiedzia w tym roku- poinformowały w piątek lokalne władze. Mężczyzna został przewieziony do szpitala.

Park Narodowy Yellowstone jest miejscem, gdzie naturalnie występują niedźwiedzie grizli. Chociaż dochodzi do tego rzadko, zdarza się, że zwierzęta te atakują ludzi. W piątek miała miejsce pierwsza taka sytuacja w tym roku.

Pierwszy atak niedźwiedzia w tym roku

Mężczyzna natknął się na dwa niedźwiedzie grizli gdy samotnie wędrował w pobliżu Mammoth Hot Springs. Jeden z nich zaatakował go i poważnie uszkodził mu nogi.

Mimo ciężkich obrażeń nóg był jednak w stanie chodzić. Turysta został przewieziony do szpitala w Livingston - poinformowali przedstawiciele parku.

Do odwołania zamknięto szlak, na którym doszło do ataku. Obecnie strażnicy sprawdzają, czy na trasie nie zostali jeszcze inni turyści.

Zakopane

Liczba rezerwacji na wakacje w Zakopanem drastycznie spadła. Przed pandemią o tej porze nie było już miejsc

CZYTAJ DALEJ

Władze parku wydały specjalny apel do turystów odwiedzających rezerwat, aby zachowywali dystans przynajmniej 90 metrów od niedźwiedzi. Warto nosić ze sobą również spray odstraszający te zwierzęta. Zaleca się również wędrówki w grupach.

Był to pierwszy atak niedźwiedzia w tym roku w parku Yellowstone. Poprzedni wydarzył się w czerwcu 2020 roku, kiedy niedźwiedź grizli powalił na ziemię i poturbował kobietę.

W tym regionie doszło jednak już do ataku niedźwiedzia w połowie kwietnia tego roku, jednak było to nie na terenie samego Parku Narodowego Yellowstone, lecz w jego pobliżu.

Niedźwiedź grizli zaatakował lokalnego przewodnika, gdy ten akurat łowił ryby w rzece. Na skutek ciężkich obrażeń głowy 40-letni mężczyzna zmarł dwa dni później w szpitalu.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Onet

Ania Radke

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Świat

Emirates przywraca codzienne połączenia Warszawa-Dubaj. Powrót rozkładu lotów sprzed pandemii

Czytaj więcej >

Świat

Kilkaset wstrząsów w ciągu doby na Wyspach Kanaryjskich. Naukowcy ostrzegają przed zwiększoną aktywnością wulkanu

Czytaj więcej >

Świat

Katastrofa lotnicza w Rosji. Samolot rozbił się i zapalił. Cztery osoby nie żyją

Czytaj więcej >

Świat

Egipt. Wypadek autobusu z turystami. 12 osób nie żyje, 34 osoby ranne

Czytaj więcej >

Świat

Martwy żółw w zatoce Guanabara w Rio de Janeiro. Wokół szyi miał plastikową torbę

Czytaj więcej >

Świat

Abu Zabi łagodzi przepisy wjazdowe. Zaszczepieni nie będą musieli odbyć kwarantanny

Czytaj więcej >