Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Nie mieści się w głowie, jak ubrał się na Rysy. Internauci nie pozostawili na nim suchej nitki
Marlena Kaczmarek
Marlena Kaczmarek 17.09.2023 09:46

Nie mieści się w głowie, jak ubrał się na Rysy. Internauci nie pozostawili na nim suchej nitki

W klapkach na Rysy
fot. Canva, TikTok

Wakacje dobiegły już końca, jednak sezon w polskich górach nadal trwa. Pogoda sprzyja, stąd też w Tatrach są tłumy turystów, którzy chcą jeszcze zdobyć kilka szczytów. 

Jeden z nich zdobył szczyt, owszem, ale głupoty. Zobaczcie sami, co miał na nogach. 

Sezon pod Tatrami się nie skończył

Przedsiębiorcy prowadzący biznesy pod Tatrami mogą mówić o wielkim szczęściu. Pierwsza połowa września jest bardzo pogodna, co skłania turystów do wycieczek w góry. Dużo osób na ostatnią chwilę szuka wakacji last minute. 

- Upalny początek września z jednej strony skłania turystów do decyzji o jeszcze jednym krótkim wyjeździe, z drugiej strony zachęca właścicieli obiektów, by aktywnie powalczyć o gości i odpracować skutki słabszych wakacji - mówi Tomasz Zaniewski, wiceprezes Nocowanie.pl.

W gumowych klapkach i skarpetach na Rysy

Na TikToku pojawiło się nagranie jednej z turystek, które przedstawia mężczyznę wspinającego się na Rysy. Pewnie nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie jego ubiór. Turysta miał na sobie skarpety oraz... gumowe klapki. 

W wyższych partiach gór należy mieć na sobie odpowiednie obuwie. Z tym nie ma żartów. Wystarczy jeden niepewny krok i tragedia gotowa. Warto przed wyjazdem w góry przypomnieć sobie zasady bezpieczeństwa.

Komentujący nie pozostawili suchej nitki na mężczyźnie

"A myślałam, że już nic mnie w życiu nie zaskoczy" - czytamy w opisie do filmiku. "Ale zabezpieczenie na piętach jest. Profesjonalne", "Tryb sportowy włączony", "Go Janusz", "Można? Można", "Dobrze, że ma skarpety! W górach są niższe temperatury, widać, że się przygotował", "Boże drogi", "Mega oddychające obuwie" - drwili w komentarzach.