Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika quizy
Turysci.pl > Europa > Nawet tysiąc Ukraińców utknęło na Zanzibarze. Władze Tanzanii pracują nad planami ewakuacji
Ania Radke
Ania Radke 06.03.2022 12:57

Nawet tysiąc Ukraińców utknęło na Zanzibarze. Władze Tanzanii pracują nad planami ewakuacji

airport-g700d9229a 1280
fot. Pixabay/ RainerPrang (zdjęcie ilustracyjne)

Nawet tysiąc ukraińskich turystów utknęło na archipelagu Zanzibar na Oceanie Indyjskim po tym, jak Ukraina zamknęła swoją przestrzeń powietrzną dla lotów cywilnych. Władze Tanzanii zobowiązały się do zapewnienia im ochrony.

W związku z inwazją Rosji a Ukrainę władze w Kijowie zdecydowały się na zamknięcie swojej przestrzeni powietrznej dla lotów cywilnych. Niektórzy Ukraińcy mają teraz problem, aby powrócić do domów.

- Moje dzieci i moi rodzice są w Ukrainie. Ja jestem z mężem i chcę wrócić do domu. Moje dzieci i mój mąż chcą bronić naszego kraju - mówi Maryna, turystka z Ukrainy, cytowana przez Africanews.com.

Władze zapowiadają ochronę, mieszkańcy pomagają jak mogą

Jak informuje portal Africanews.com, władze Tanzanii zapewniły, że pracują nad planami ewakuacji turystów do krajów położonych w pobliżu Ukrainy, między innymi do Polski.

Minister turystyki Zanzibaru, Lela Mohammed Mussa, powiedziała w poniedziałek, że ukraińscy turyści będą mogli do tego czasu za darmo pozostać w miejscach, w których są, nawet jeżeli okres ich pobytu minął.

Pomagają również miejscowi

- Postanowiliśmy im pomóc. Osobiście gościłem 14 Ukraińców, którzy są w potrzebie. Oferuję im darmowe zakwaterowanie, darmowe posiłki i nigdy nie wziąłem od nich ani centa na pokrycie kosztów - mówi kierownik hotelu Calvin Kasori.

Według danych ministerstwa turystyki Zanzibaru prawie tysiąc ukraińskich turystów utknęło na archipelagu, odkąd Ukraina zamknęła swoją przestrzeń powietrzną z powodu rosyjskiej inwazji.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: africanews.com

Tagi: Afryka