Turysci.pl

fot. Pixabay/ RainerPrang (zdjęcie ilustracyjne)

Nawet tysiąc Ukraińców utknęło na Zanzibarze. Władze Tanzanii pracują nad planami ewakuacji

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Ania Radke

Nawet tysiąc ukraińskich turystów utknęło na archipelagu Zanzibar na Oceanie Indyjskim po tym, jak Ukraina zamknęła swoją przestrzeń powietrzną dla lotów cywilnych. Władze Tanzanii zobowiązały się do zapewnienia im ochrony.

W związku z inwazją Rosji a Ukrainę władze w Kijowie zdecydowały się na zamknięcie swojej przestrzeni powietrznej dla lotów cywilnych. Niektórzy Ukraińcy mają teraz problem, aby powrócić do domów.

- Moje dzieci i moi rodzice są w Ukrainie. Ja jestem z mężem i chcę wrócić do domu. Moje dzieci i mój mąż chcą bronić naszego kraju - mówi Maryna, turystka z Ukrainy, cytowana przez Africanews.com.

Władze zapowiadają ochronę, mieszkańcy pomagają jak mogą

Jak informuje portal Africanews.com, władze Tanzanii zapewniły, że pracują nad planami ewakuacji turystów do krajów położonych w pobliżu Ukrainy, między innymi do Polski.

Minister turystyki Zanzibaru, Lela Mohammed Mussa, powiedziała w poniedziałek, że ukraińscy turyści będą mogli do tego czasu za darmo pozostać w miejscach, w których są, nawet jeżeli okres ich pobytu minął.

Pomagają również miejscowi

- Postanowiliśmy im pomóc. Osobiście gościłem 14 Ukraińców, którzy są w potrzebie. Oferuję im darmowe zakwaterowanie, darmowe posiłki i nigdy nie wziąłem od nich ani centa na pokrycie kosztów - mówi kierownik hotelu Calvin Kasori.

Według danych ministerstwa turystyki Zanzibaru prawie tysiąc ukraińskich turystów utknęło na archipelagu, odkąd Ukraina zamknęła swoją przestrzeń powietrzną z powodu rosyjskiej inwazji.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: africanews.com

Tagi:

Podobne artykuły

Europa

Kto bogatemu zabroni. Niewiarygodne, czego dopuścił się kierowca Ferrari na ulicach Florencji
Czytaj więcej >

Europa

Wizz Air nie posłuchał sądu, więc klient wysłał komornika. „Mógł zabrać samolot”
Czytaj więcej >

Europa

Kolosalne strajki na lotniskach. Tysiące pasażerów zostało odprawionych z kwitkiem
Czytaj więcej >

Europa

W tej sytuacji pod żadnym pozorem nie zmieniaj miejsca w samolocie. Nawet jeśli wolne siedzenia kuszą
Czytaj więcej >

Europa

Kolejne miasto pozwala na pływanie na basenach bez staników. Zadziwiające, skąd ten pomysł
Czytaj więcej >

Europa

Usłyszeli nietypową prośbę od stewardes. To nie wystarczyło, padło ostrzeżenie
Czytaj więcej >
Ania Radke

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]