Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika quizy
Turysci.pl > Turystyka > Nawet 900 złotych dopłaty na zimowy wyjazd z dziećmi. Co zrobić, aby otrzymać dofinansowanie na ferie?
Angelika Czarnecka
Angelika Czarnecka 28.11.2023 07:08

Nawet 900 złotych dopłaty na zimowy wyjazd z dziećmi. Co zrobić, aby otrzymać dofinansowanie na ferie?

Narty
Fot. Shutterstock/Epic Vision

Dzieci i młodzież z niecierpliwością wyczekują ferii zimowych. Polacy, którzy planują rodzinne wyjazdy, mogą ubiegać się o dofinansowanie wypoczynku. Jakie warunki należy spełnić?

Dla niektórych rodziców zimowy wyjazd na narty jest zbyt dużym wydatkiem. Szczególnie gdy pociech jest kilkoro.

Uczniowie wyczekują ferii 2024. Nie każdą rodzinę stać na wyjazd

Ferie zimowe bez wątpienia są jednymi z najbardziej oczekiwanych okresów przez dzieci i młodzież w ciągu całego roku. Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami, dla uczniów oznacza to przynajmniej kilka dni wolnych od nauki, a później w końcu długa, dwutygodniowa przerwa.

Najszybciej ferie rozpoczną województwa: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie i zachodniopomorskie, bo 15 stycznia. Zaraz po nich podlaskie i warmińsko-mazurskie (22 stycznia 2024), lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie (29 stycznia 2024) i wreszcie kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie (12 lutego 2024). Każdy rodzic chciałby zapewnić wówczas swoim dzieciom ciekawe atrakcje. Wielu chętnie udałoby się rodzinnie np. na narty. Niestety, nie każdego na to stać. 

Dopłata do ferii. Ile wynosi dofinansowanie?

Fundacja “Szansa dla Gmin” ogłosiła rekrutację dzieci i młodzieży na wypoczynek zimowy 2024. To forma turnusów wyjazdowych wraz z programem promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej. Dofinansowanie jest możliwe dzięki środkom Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników. Wynosi 900 zł dla każdego uczestnika.

Zimowisko ma trwać 7 dni. Zainteresowani rodzice będą musieli zapłacić 750 zł za dzieci z dofinansowaniem FS lub 1650 zł za dzieci spoza dofinansowania. Dzieci i młodzież będą miały możliwość spędzenia ferii w jednym z ośrodków: Dom Wczasowy Halina w Zakopanem, Kwatery Prywatne A. Sieczka w Poroninie, Dom Wypoczynkowy PILSKO w Korbielowie, Ośrodek Wypoczynkowy RANCHO Wołkowyja.

Jak uzyskać dofinansowanie do zimowych ferii? Kto może skorzystać?

Dopłata do zimowego wyjazdu dotyczy jedynie dzieci rolników objętych rolniczym systemem ubezpieczenia społecznego, a także dzieci urodzonych 1 stycznia 2008 - 31 grudnia 2019 r. aby móc skorzystać z programu należy zapisać swoje dziecko na kolonie i opłacić zaliczkę w wysokości 200 zł. Jak podaje “Szansa dla Gmin”, wpłaty trzeba dokonać na rachunek Banku Millenium. Szczegółowe informacje podane są na stronie organizatora.