Turysci.pl

Fot. unsplash.com/@lesanderson

Ostatni dzień otwartych stoków. Niebywałe, co się dzieje w ośrodkach narciarskich

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Maja Lachowicz

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jak wyglądał ostatni dzień na stokach

  • gdzie utworzyły się korki

  • jak wyglądała praca policji w święta

Wyjazd na narty był możliwy tylko do niedzieli. Od 28 grudnia ośrodki narciarskie będą nieczynne, więc turystom pozostały piesze wycieczki i narty biegowe. Najbliższe tygodnie będą upływały na wyczekiwaniu kolejnej decyzji rządu odnośnie do turystyki.

Narty po raz ostatni w 2020 r.

Po ostatnim ociepleniu wreszcie możemy cieszyć się przymrozkami i błękitnym niebem. Ostatniego dnia otwartych stoków panowały idealne warunki, co skłoniło narciarzy do szturmowania ośrodków narciarskich.

Na drogach utworzyły się korki, a pod stokami ciężko było zaparkować. Na wyciągach nie było pustych przejazdów, a trasy zjazdowe zapełniły się fanami sportów zimowych. W momencie, gdy warunki się poprawiły, musimy pożegnać górskie miejscowości.

Ośrodki narciarskie przygotowały się do zawieszenia działalności, wykorzystując każdą chwilę. W Wiśle ośrodek Skolnity będzie czynny aż do 23:50. Trasy są dobrze oświetlone, więc narciarze mogą jeździć niemal do północy.

Na stokach tłumy

Szczególnie dużą popularnością cieszył się ośrodek w Białce Tatrzańskiej. Do wyciągów ustawiły się kolejki, a jak podaje RMF 24, nie było problemów z zachowaniem dystansu. Nagranie wstawione na Twittera przez Magdalenę Leonowicz wyraźnie temu przeczy.

Rzecznik zakopiańskiej policji Roman Wieczorek w rozmowie z PAP przekazał, że w okresie świątecznym na wszystkich podhalańskich stokach pojawiły się patrole policji, które pilnowały m.in. przestrzegania zasad reżimu sanitarnego. Nikt nie został ukarany za łamanie przepisów.

- Warunki narciarskie są wspaniałe, jest mróz i słońce, a trasy przygotowane bardzo dobrze. Tłumów można się było spodziewać, bo każdy chce jeszcze skorzystać z otwartych wyciągów, bo nie wiadomo, czy po 17 stycznia zostaną na nowo otwarte - powiedziała PAP pani Dorota, która do Białki Tatrzańskiej przyjechała z Warszawy.

Na drogach korki

Po południu pojawiły się problemy na drogach, ponieważ turyści zaczęli wracać do domów. Zakopianka jak zwykle się zakorkowała, a przejazd do Krakowa trwał nawet 3 godziny. Internauci donoszą, że korki tworzyły się także w kierunku miasta.

Pecha mieli narciarze, którzy wybrali się do Szczyrku. Silny wiatr w najwyższych partiach gór uniemożliwiał uruchomienie wyciągów, ponieważ gondole nie były w stanie się przemieszczać. Nocą trwały przygotowania do ostatniego dnia działalności, a rano okazało się, że wszystko na marne.

Również tam utworzyły się korki na drogach. Kierowcy, którzy chcieli opuścić miasto, musieli w nim stać przez godzinę. Do drogi ekspresowej S-1 prowadzi jedna główna ulica, na którą wjeżdżali turyści z wszystkich bocznych uliczek.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Źródło: RMF 24

Tagi:

Podobne artykuły

Polska

Najpiękniejsze drewniane kościoły w Małopolsce. Wyrusz na wyprawę wyjątkowym szlakiem
Czytaj więcej >

Polska

Wiosenny baby boom we Wrocławiu. Tymi narodzinami chwali się prezydent miasta
Czytaj więcej >

Polska

Znalazł w rowie żółwia i od razu wezwał pomoc. Ogromny gad mógłby odgryźć mu dłoń
Czytaj więcej >

Polska

Akcja ratunkowa w Tatrach. Mężczyźni utknęli na szczycie. Koczowali tam całą noc
Czytaj więcej >

Polska

Duża zmiana dla turystów wylatujących do Chorwacji. To ukróci kolejki na lotniskach
Czytaj więcej >

Polska

Polskie Malediwy można zwiedzać za darmo. Niesamowite, co skrywa turkusowa woda
Czytaj więcej >
Maja Lachowicz

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego na kierunku Turystyka i Rekreacja, z zawodu pilot wycieczek. Ciekawość świata i zamiłowanie do podróży poskutkowało dołączeniem do redakcji Turysci.pl, by móc zarażać czytelników turystyczną pasją. Plany na przyszłość obejmują podróże w najdalsze zakątki świata, głownie bogate przyrodniczo. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]