Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Europa > Najlepsze ukryte skarby Europy. Turyści docenili także miasto w Polsce
Natalia Księżak
Natalia Księżak 04.07.2024 08:27

Najlepsze ukryte skarby Europy. Turyści docenili także miasto w Polsce

turyści
fot. Shutterstock Pablo L

Niezależnie od tego, czy jest to krótki wypad do miasta, pełna przygód wycieczka w góry czy relaksujący urlop na plaży, większość z nas poszukuje wyjątkowych wrażeń z podróży. Pod kątem właśnie takich przeżyć zagraniczni turyści po raz kolejny docenili polskie miasto, które znalazło się w rankingu “ukrytych perełek Europy”.

Podróże w takie miejsca to idealny sposób dla turystów, aby cieszyć się zapierającymi dech w piersiach widokami, unikając zgiełku tłumów. Ale gdzie znajdują się najlepiej ukryte perełki Europy z zabytkami, których nie można przegapić? 

Jakie turystyczne perełki czekają w Europie?

Jakie mniej popularne, turystyczne perełki czekają w Europie? Postanowiła sprawdzić to internetowa platforma do nauki języków italki, która porównała wskaźniki z 50 europejskich miast i stworzyła ranking najlepszych miejsc do odwiedzenia w wakacje. Analizie poddano dane, takie jak liczba zabytków i interesujących miejsc, liczba atrakcji, liczba restauracji i średnia temperatura latem.

Czytaj więcej: Chaos w drodze do Polski. „Nigdy więcej nie wsiądę do samolotu linii Ryanair"

Europejskie miasta rywalizowały ze sobą o miano mi.in. “najlepszych ukrytych perełek dla smakoszy”, czy idealnych miejsc dla miłośników zabytków i atrakcji.

Polskie miasto i jego zabytki docenione przez zagranicznych turystów

Lozanna w Szwajcarii i Tromsø w Norwegii dzielą w rankingu pierwsze miejsce jako “ukryte perełki z najwyżej ocenianymi zabytkami”. Każde tych miast może pochwalić się imponującą średnią oceną 4,5 na 5, a różnorodność zabytków historycznych i naturalnych zyskała uznanie użytkowników TripAdvisor.

W tej kategorii zagraniczni turyści wyróżnili także Gdańsk. Portowe miasto w Polsce plasuje się na czwartym miejscu najlepiej ukrytych perełek w Europie z najwyżej ocenianymi zabytkami . Gdańsk oferuje mnóstwo zabytków i interesujących miejsc. Turyści docenili m.in. Westerplatte i Fontannę Neptuna. Podróżni ocenili miejskie zabytki na średnio 4,35/5. 

Przechwytywanie.PNG

Perełki dla smakoszy. Te miasta warto odwiedzić w wakacje

Najlepszym miejscem, biorąc pod uwagę wszystkie oceniane kategorie została Valetta z "oszałamiającą liczbą atrakcji i zabytków". Pomimo niewielkich rozmiarów, stolica Malty tętni życiem, bogatą kulturą i historią. W rzeczywistości całe miasto jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, co czyni je jednym z najbardziej znaczących historycznie miejsc na świecie.

Na kolejnych miejscach znalazły się Kotor oraz włoska Matera. Wśród kulinarnych klejnotów wyróżniono “słynącą ze świeżych owoców morza i przepysznych, ręcznie robionych deserów” portugalską Sintrę, a także Opatiję w Chorwacji. 

Przechwytywanie.PNG