Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Na Śląsku rozległ się huk. Wcześniej w powietrzu znajdował się samolot
Angelika Czarnecka
Angelika Czarnecka 11.04.2024 18:04

Na Śląsku rozległ się huk. Wcześniej w powietrzu znajdował się samolot

Straż Pożarna
Fot. shutterstock/fotoreporter_112

W środę wieczorem straż pożarna otrzymała niepokojące zgłoszenie. Czy to możliwe, że w okolicach Gorzyc na Śląsku mógł spaść samolot? Obecnie sprawą zajmuje się Polska Agencja Żeglugi Powietrznej. 

Mieszkańcy na Śląsku usłyszeli huk. To mogła być awionetka

Jak podaje Polska Agencja Prasowa, w środę (10.04.2024) w godzinach wieczornych strażacy odebrali zgłoszenie, że w okolicach wsi Gorzyce w województwie śląskim mogła spaść awionetka. Natychmiast podjęto poszukiwania.

Na miejscu pojawiło się kilka zastępów państwowej oraz ochotniczej straży pożarnej. Akcję poszukiwawczą wszczęto z pomocą dronów, kładów i śmigłowca PAŻP. Gdy nie znaleziono małego samolotu w Gorzycach, przeniesiono się w okolice miejscowości Odra i Buków. 

Służby długo szukały małego samolotu

Poszukiwania trwały długie godziny, jednak wciąż nie było widać rezultatów. W końcu straż pożarna żadnego samolotu nie znalazła.

Według ustaleń Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej w tym czasie, kiedy rozległ się huk, w powietrzu miały znajdować się dwa samoloty. Jak się okazało, jednemu udało się bezpiecznie wylądować, z kolei drugi w ogóle nie wystartował. 

Trwa badanie źródła sygnału

Rzecznik PAŻP Marcin Hadaj poinformował, że w dalszym ciągu trwają ustalenia, co tak naprawdę wydarzyło się w środę po zmierzchu. Podejrzewa się, że specjalny sygnał, który jest dość słaby, mógł zostać uruchomiony przypadkiem.

Źródło: PAP

Czytaj też: Nowa maskotka podbija serca turystów w Zakopanem. “Nie wiem, co o tym myśleć”