Morskie Oko śmieszne zdjęcieFot. Pixabay.com @hahanus (zdjęcie ilustracyjne)

Wrzuciła zdjęcie z Morskiego Oka do sieci. Internauci nie mają litości, wyśmiewają 1 szczegół

Morskie Oko widziało już wiele – od wczasowiczów w klapkach, którzy z zaciśniętymi zębami przecierali zarówno górskie szlaki, jak i podbicia własnych stóp, po turystki w szpilkach. Tym razem w mediach społecznościowych pojawiło się zdjęcie dziewczyny, która szła w kierunku jednego z najpopularniejszych punktów Tatr ubrana w… kołdrę.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Kiedy turystka w kołdrze wybrała się w kierunku Morskiego Oka
  • Jak na fotografię zareagowali internauci
  • O czym powinniśmy pamiętać, wybierając się w góry

Lista rzeczy, których Morskie Oko jeszcze nie widziało, jest coraz krótsza. Co roku wydarzenia w polskich górach potwierdzają, że nieograniczona jest tylko i wyłącznie ludzka wyobraźnia. Naprani jak PKS wczasowicze, których ze szlaków górskich muszą sprowadzać ratownicy TOPR, czy rajdowi kierowcy próbujący wjechać na Śnieżkę samochodem – to jedynie kropla w morzu dokonań urlopowiczów.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Tygodnik Podhalański na szlaku na Morskie Oko znalazła się turystka, która zwróciła na siebie uwagę pozostałych podróżników. Świadkowie niecodziennej sytuacji nie mogli się powstrzymać i zrobili zdjęcie, które zostało opublikowane w mediach. Bohaterka fotografii przemierzała popularną trasę owinięta kołdrą.

Morskie Oko zimą przyciąga turystów. Nie wszyscy są jednak gotowi na polskie warunki

Z relacji Tygodnika Podhalańskiego wynika, że dziewczyna ubrana w kołdrę wybrała się na Morskie Oko właśnie teraz – pod koniec roku, gdy warunki były już zdecydowanie bardziej wymagające niż latem. Na zdjęciu widzimy sporą pokrywę śnieżnego puchu. Czytelniczka serwisu, która zrobiła zdjęcie, podkreśliła, że tego dnia było bardzo zimno.

Szliśmy nad Morskie Oko, było mnóstwo ludzi na trasie, bo pogoda ładna, ale był duży mróz. Nagle naszym oczom wyłonił się taki widok – relację świadka całej sytuacji cytuje Tygodnik Podhalański.

Wszystko wskazuje na to, że dziewczyna owinięta kołdrą nie była Polką i prawdopodobnie zaskoczyły ją surowe warunki zimowe, jakie od pewnego czasu panują w Tatrach. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez czytelniczkę Tygodnika Podhalańskiego należała do większej grupy turystów.

To była grupka zagranicznych turystów. Widać że nieprzygotowani do zimy, kobieta szła owinięta w kołdrę – dodaje autorka zdjęcia.

Morskie Oko zimą

Morskie Oko zimą, Fot. Wikimedia Aneta Pawska CC BY 3.0

Morskie Oko widziało już wiele. Internauci nie mają litości w komentarzach

Świadomość tego, że Morskie Oko odwiedziło już mnóstwo turystów, którzy – delikatnie mówiąc – nie byli dobrze przygotowani na marsz górskimi szlakami, mają także internauci. Pod wpisem Tygodnika Podhalańskiego pojawiło się wiele zabawnych komentarzy.

„To była biała dama!”, „Dobrze, że na Rysy nie poszli”, „A na Kasprowym byli na golasa”, „Teraz widziałam już wszystko”, „Dobrze, że nie w samej kołdrze” – to tylko kilka przykładów komentarzy internetowych żartownisiów, których wyraźnie rozbawiła sytuacja na szlaku w kierunku Morskiego Oka.

Morskie Oko komentarze internautów

Komentarze internautów, Fot. https://www.facebook.com/tygodnikpodhalanski (screen)

Na szczęście opatulona kołdrą turystka najprawdopodobniej nie stanowiła żadnego zagrożenia. Niestety w górach często dochodzi do sytuacji, w których bezmyślność wczasowiczów staje się niebezpieczna zarówno dla nich samych, jak i innych osób przebywających na szlaku.

Dlatego przypominamy, żeby przed wyjściem w góry zawsze przygotować odpowiednie wyposażenie i wcześniej zaplanować trasę, by móc wydzielić jedzenie i wodę. Ważne jest także sprawdzanie aktualnych komunikatów służb ratunkowych. Apelujemy, by nie spożywać też alkoholu w trakcie marszu.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Tatry. Były klapki, były szpilki, czas na turystykę pościelową, dziś kobieta w kołdrze zdobyła Morskie Oko

Opublikowany przez Tygodnik Podhalański Niedziela, 27 grudnia 2020

Źródło: Tygodnik Podhalański

Następny artykuł