morskie oko samochody elektrycznegoogle/ maps/ screen

Władze zdecydowały. Na południu Polski wszystko się zmieni. Nie ma odwrotu

Morskie Oko jest najpopularniejszym punktem w polskich Tatrach. Jak się okazuje, szykują się ogromne zmiany. Wielu będzie mogło odczuć je na własnej skórze. Władze już podjęły decyzję.

Morskie Oko jest celem wielu turystów, którzy wybierają się w polskie Tatry. Jak się okazuje, już wkrótce wiele się zmieni. Władze ogłosiły, że przyjezdni będą mogli skorzystać z dodatkowej opcji w drodze do punktu docelowego.

Polsat potwierdził, spełnia się czarny scenariusz w Zakopanem. NiestetyPolsat potwierdził, spełnia się czarny scenariusz w Zakopanem. NiestetyCzytaj dalej

Droga nad Morskie Oko będzie inna

Tatrzański Park Narodowy we wtorek zainicjował pierwszą wypożyczalnię samochodów elektrycznych. Turyści będą mogli się dostać się dzięki nim do Kuźnic i na Palenicę Białczańską, gdzie rozpoczyna się szlak do Morskiego Oka.

- Zależy nam, aby w Zakopanem dbać o środowisko. Oczywiście może się pojawić pytanie, dlaczego my jako Tatrzański Park angażujemy się w tego typu przedsięwzięcie. Naszym głównym celem jest ochrona przyrody w Tatrach, ale bez wyjścia poza góry i bez ochrony powietrza, które nad Tatry napływa, trudno chronić Tatrzański Park Narodowy i tą przyrodę. Zależy nam na tym, żeby powietrze było jak najczystsze i myśleliśmy o tym, co będzie w przyszłości - powiedział dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego Szymon Ziobrowski.

Punkt wypożyczania i oddawania samochodów elektrycznych znajduje się w trzech miejscach: Kuźnicach, przy Centrum Edukacji Przyrodniczej na ul. Chałubińskiego w Zakopanem oraz na Palenicy Białczańskiej przy parkingu. Właśnie z tego ostatniego miejsca wiedzie szlak do Morskiego Oka.

- Zdecydowaliśmy się na te miejsca, ponieważ w nich gromadzi się najwięcej turystów - wyjaśnił dyrektor TPN w rozmowie z Onetem.

Samochody elektryczne w Zakopanem zostały wprowadzone przez firmę Innogy Go i jest to 10 samochodów BMW i3. Andrzej Popławski, szef elektromobilności, powiedział w rozmowie z Onetem, że bardzo cieszy się ze współpracy z Tatrzańskim Parkiem Narodowym. Pomysł cieszy się dużym powodzeniem również w Warszawie, gdzie jeździ 500 aut marki BMW i3.

- Pomyśleliśmy, że fajnie mieć takie samochody w Warszawie, ale są miejsca, które z naszej perspektywy nawet bardziej ich potrzeba ze względu na zabezpieczenie potrzeb ekologicznych – mówił Popławski.

Wypożyczenie samochodu następuje za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Cena za wypożyczenie innogy go! w Zakopanem to 29,99 zł za 30 minut, 59,99 zł za 75 minut, 99,99 zł za 300 minut. Jest również możliwość wynajęcia auta na 8 minut za 9,99, co wystarcza na dojazd do Kuźnic.

Dzisiaj grzeje: 1. Dantejskie sceny w Gdańsku. Błagali o pomoc. Finał był tragiczny
2. Jak długo gotujesz rosół? Wiele osób popełnia ten sam błąd, przez który potrawa nie smakuje jak w domu
3. Nadciąga fala olbrzymich upałów. Naukowcy nie mają wątpliwości. Żar będzie lał się z nieba

TPN oraz Innogy Polska planują rozszerzenie projektu o ekologiczny transport do Morskiego Oka. Do współpracy zaproszono w tym celu firmę Man, która ma zapewnić samochód elektryczny umożliwiający przewóz osób niepełnosprawnych pod schronisko nad Morskim Okiem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gdy odnalazł zaginiony telefon, zdębiał. W galerii pojawiły się niesamowite zdjęcia złodziei
  2. Tajemnica Stanów Zjednoczonych wyszła na jaw. Pracowali nad tym 20 lat, eksperci aż osłupieli
  3. Doszło do dwóch wybuchów w nad polskim morzem. Co się dzieje?
  4. Fotopułapka złapała polskiego turystę. Robił wszystko tuż przed kamerą, wrzucili film do internetu
  5. Kupujesz ryby na obiad? Jeden gatunek omijaj szerokim łukiem, jest popularny wśród turystów nad morzem
  6. Zauważył nowo narodzonego jelonka na drodze. Kierowcy nagrali, co z nim zrobił

Źródło: Onet

Następny artykuł