Turysci.pl
women-ge746a00cd 1280

fot. Pixabay/ Surprising_Shots

Minister Zdrowia ogłosił nowe restrykcje. Dotkną także podróżujących

29 Listopada 2021

(Ostatnia zmiana: 25 Stycznia 2022)

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Minister Zdrowia podczas dzisiejszej konferencji prasowej ogłosił nowe restrykcje. Zgodnie z zapowiedzią wprowadzona zostanie kwarantanna dla osób powracających z państw dotkniętych nowym wariantem koronawirusa.

Minister Zdrowia Adam Niedzielski podczas poniedziałkowej konferencji wraz z Głównym Inspektorem Sanitarnym Krzysztofem Saczką i dyr. Grzegorzem Juszczykiem z NIZP-PZH ogłosił nowe restrykcje.

world-g12ccd0047 1280

Maroko zamyka granice i wprowadza zakaz lotów na 14 dni

CZYTAJ DALEJ

Minister Zdrowia ogłosił nowe restrykcje dla podróżujących

Adam Niedzielski przekazał, że nowy wariant koronawirusa jest "game changerem" jeśli chodzi o prognozy rozwoju pandemii. Element ten ma zmienić podejście Polski do pandemii.

Przygotowany został pakiet alertowy obostrzeń związany z Omikronem. Pierwszy z nich dotyczy uszczelnienia granic. Wydany zostaje zakaz lotów do siedmiu państw do 7 krajów południowej Afryki: Botswany, Eswatini, Losotho, Mozambiku, RPA i Zimbabwe. Osoby powracające z tych krajów objęte zostaną 14-dniową kwarantanną bez możliwości zwolnienia.

14-dniową kwarantanną zostaną objęte także osoby przybywające do Polski z krajów spoza strefy Schengen. Zwolnić może z niej test PCR wykonany po 8 dniach izolacji.

- Jeśli sytuacja w Europie będzie się pogarszać, przyjazdy z krajów strefy Schengen również będą podlegać takim regulacjom - zapowiedział Niedzielski.

Co ważne, osoby zaszczepione preparatami uznawanymi w Unii Europejskiej nie są objęte kwarantanną.

Celem uszczelnienia granic jest próba spowolnienie procesu rozprzestrzeniania się nowej mutacji koronawirusa na teren Polski. Oprócz ograniczeń na granicach w pakiecie znalazły się także restrykcje krajowe.

- Wszystkie obiekty z limitem zapełnienia do 75 proc. zostaną zmniejszone do 50 proc. - dotyczy to gastronomii, hoteli, instytucji kultury, kościołów, obiektów sportowych - wymienił minister. Jak dodał, osoby zaszczepione nie będą wliczane do limitów.

Zmniejszony zostanie także m.in. limit osób na wydarzeniach sportowych i uroczystościach. W przypadku pierwszym przypadku z 500 do 250 osób, a w drugim - ze 150 do 100 osób.

Wszystkie regulacje będą obowiązywały od 1 do 17 grudnia.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Jak dobrze znasz polskie miasta? Tylko nieliczni odpowiedzą na 6 pytanie

Pytanie 1 z 7

Na ratuszu którego miasta możemy zobaczyć koziołki?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: MZ

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Ostrożnie podczas wyjazdu. IMGW ostrzega przed niebezpieczeństwem na drogach

Czytaj więcej >

Polska

Tłumy turystów po polskiej stronie Tatr. Mniej narciarzy na Słowacji

Czytaj więcej >

Polska

Martyna Wojciechowska wspomina zdobycie Korony Ziemi. "Jeden z najlepszych dni w moim życiu"

Czytaj więcej >
fot. Wikipedia/ Captain Blood/ CC BY-SA 3.0/ https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/

Polska

Drugi stopień zagrożenia lawinowego w Bieszczadach. Na szlakach panują bardzo trudne warunki

Czytaj więcej >
fot. Wikipedia commons/ Aneta Pawska/ CC BY 3.0/ https://creativecommons.org/licenses/by/3.0/

Polska

Można jeszcze znaleźć noclegi na ferie w Karpaczu. Ceny mogą jednak zniechęcić

Czytaj więcej >

Polska

Tłumy na Śnieżce mimo trudnych warunków. GOPR ogłosił zagrożenie lawinowe

Czytaj więcej >