Milionerzy wielkie emocje

Fot. YouTube TVN

Przegrał 125 tys. zł. Usłyszał pytanie i zamarł w fotelu, turyści zwiedzający polskie miasta na pewno by odpowiedzieli na pytanie w Milionerach

5 Listopada 2020

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Milionerzy” to program, który warto śledzić z wielu powodów. Jeden z najpopularniejszych teleturniejów w Polsce dostarcza sporo wiedzy – zarówno tej ogólnej, jak i ciekawostek. W dodatku porusza zagadnienia niezwykle różnorodne. Możemy trafić na pytania związane z każdą dziedziną naukową. Program prowadzony niezmiennie przez Huberta Urbańskiego to jednak także ogromna dawka emocji. Publiczność w napięciu przygląda się zmaganiom uczestników, którzy walczą o milion złotych.

Program „Milionerzy” możemy oglądać zarówno w telewizji TVN, jak i na internetowej platformie Player. Teleturniej przyciąga mnóstwo Polaków z powodu swojej nieobliczalności. Nie da się stwierdzić, jak potoczy się kolejna emisja. Po uczestniku, który zakończył swoją przygodę już po pierwszym pytaniu, może przyjść gość, który stanie przed tym największym – o milion złotych. „Milionerzy” cieszą się też szczególnym zainteresowaniem wśród turystów, których ciekawią wszelkie zagadnienia dotyczące różnych zakątków świata.

„Milionerzy” z pytaniem za 125 tysięcy złotych

Dlaczego program „Milionerzy” cieszy się takim zainteresowaniem wśród turystów? Powodów jest kilka. Osoby, które pasjonują się podróżami, mogą poznać ciekawostki dotyczące najróżniejszych regionów, co z kolei może skłonić ich do kolejnych wypraw. To także gratka dla podróżników, którzy zwiedzając każdy kraj, zagłębiają się w jego historię oraz kulturę. Później mogą spróbować swoich sił przed ekranem.

Jednym z uczestników był Mikołaj Kramek z Warszawy. Gość szedł jak burza przez pierwsze etapy, odpowiadając pewnie na pytania zadawane przez Huberta Urbańskiego. Po udzieleniu odpowiedzi na siedem pytań, Mikołaj miał już na koncie 40 tysięcy złotych. Niestety wtedy skończył się czas programu i uczestnik musiał poczekać na kolejną emisję.

Po rozpoczęciu kolejnego odcinka Mikołaj ponownie usiadł przed Hubertem Urbańskim. Wtedy pojawiło się przed nim duże wyzwanie, ale także szansa na wygranie ogromnej sumy pieniędzy. Gość usłyszał pytanie, które gwarantowałoby mu aż 125 tysięcy złotych. Uczestnik jednak nie mógł ukryć zdziwienia po tym, jak zobaczył proponowane odpowiedzi na ekranie komputera.

„Konne tramwaje najwcześniej pojawiły się w Warszawie, a elektryczne?

A) też w WarszawieB) w BytomiuC) w KrakowieD) we Wrocławiu”

Pytanie w programie „Milionerzy” zaskoczyło Mikołaja

W tym momencie program „Milionerzy” przestał być jedynie zabawą dla Mikołaja. Uczestnik teleturnieju prowadzonego przez Huberta Urbańskiego nie spodziewał się tak trudnego pytania. W związku z tym, że stawka była bardzo wysoka, nie brał pod uwagi rezygnacji i postanowił, że będzie kontynuował udział w grze. Po jego minie było jednak widać, że nie zna poprawnej odpowiedzi.

Mikołaj postanowił najpierw odrzucić odpowiedź A i C. To jednak niewiele zmieniło w jego sytuacji. Dlatego następnie zdecydował się skorzystać z koła ratunkowego, prosząc publiczność o pomoc. Zgromadzeni w studiu widzowie zagłosowali na odpowiedź A, która otrzymała 46 procent głosów. Pozostałe odpowiedzi otrzymały kolejno: D – 27 procent, C – 15 procent i B – 12 procent. Okazało się, że to koło ratunkowe także nie rozwiało wątpliwości Mikołaja. Wtedy postanowił zadzwonić do przyjaciela, korzystając z ostatniego koła ratunkowego.

Przyjaciel Mikołaja postawił na odpowiedź D. Uczestnik „Milionerów” nie dał się jednak przekonać i zdecydował się zaznaczyć odpowiedź B. Niestety gość Huberta Urbańskiego wybrał błędnie. Mikołaj musiał pożegnać się z programem i porzucić marzenia o milionie złotych. Pierwsze tramwaje elektryczne pojawiły się natomiast we Wrocławiu w 1893 roku. W stolicy Polski wyruszyły dopiero 15 lat później. Z pewnością turyści, którzy lubią zwiedzać polskie miasta i poznawać ich historię, znaliby odpowiedź na to naprawdę trudne pytanie. 

W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o interesującym pytaniu, jakie padło w „Milionerach” już w pierwszym etapie teleturnieju. Może zaciekawić turystów, których pasjonują kultura i tradycje świata.

Źródło: TVN 24