Turysci.pl
Międzyzdroje

fot. Pixabay/ PhotoMIX-Company

Międzyzdroje. Podczas poszerzania plaży zasypano wejścia

29 Maja 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Plaże w Międzyzdrojach przeszły refulację, czyli zostały poszerzone. Niestety nie wszystko poszło zgodnie z planem - podczas prac zasypane zostały również wejścia nad brzeg.

Międzyzdroje są jednym z najchętniej odwiedzanych kurortów w Polsce ze względu m.in. na atrakcyjną linię brzegową. Niestety, turyści mogą mieć aktualnie problem z wejściem, ponieważ podczas poszerzania plaży zasypano również wejścia na nią.

Zasypane wejścia na plażę w Międzyzdrojach

Prace prowadzone są od przystani rybackiej w kierunku zachodnim do wejścia J, czyli praktycznie na obszarze całego miasta. Plaża ma stać się szersza oraz wyższa o ok. 1 metr.

Tamtejsza plaża w najwęższym miejscu ma 30 m, a najszerszym 50 m, natomiast jej długość wynosi ok. 6 km. Trwające obecnie prace refulacyjne mają potrwać do końca maja.

Niestety nie wszystko poszło zgodnie z planem. Podczas poszerzania plaży i nawożenia nowego piasku spychacze zakopały wejścia na plażę - poinformował portal Szczecin Nasze Miasto.

zalew szczeciński

Zalew Szczeciński. Trwają poszukiwania zaginionego 19-latka, który zniknął pod wodą

CZYTAJ DALEJ

Utrudnienie szczególnie dotknie osoby z niepełnosprawnością, które poruszają się na wózku inwalidzkim oraz rodziców z małymi dziećmi korzystających z wózków.

- A ile milionów złotych poszło w błoto. Przecież ktoś za to zapłacił. Te nowe wejście na plażę kosztowały gminę sporo pieniędzy, a teraz to wszystko zostało zasypane - komentuje turystka spędzająca urlop w międzyzdrojach.

Władze Międzyzdrojów nie miały wcześniej świadomości problemu, jednak od razu zapowiedziano, że przejścia będą niezwłocznie udrożnione.

- Nie wiedziałem, że jest taki problem. Oczywiście, że zrobimy wszystko, aby te przejścia na plażę udrożnić. Nie może być tak, że one nie nadają się do użytku - powiedział Adam Szczodry, sekretarz miasta Międzyzdroje w rozmowie z portalem szczecin.naszemiasto.pl. Jak dodał, przystąpią do prac tak szybko jak to możliwe.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Onet

Podobne artykuły

Polska

Pożar lasu na zboczu Baraniej Góry. W akcji wziął udział samolot gaśniczy

Czytaj więcej >
PKP uruchamia nowy rozkład jazdy

Polska

Od niedzieli zmiana kolejowego rozkładu jazdy. Ruszają wakacyjne połączenia

Czytaj więcej >

Polska

Tatrzańskie szlaki niebezpieczne po wczorajszych deszczach. TPN ostrzega

Czytaj więcej >

Polska

W Beskidach taniej niż nad Bałtykiem. „Nie chcemy zniechęcić klientów"

Czytaj więcej >
Skarb ukryty w Polsce

Polska

Ogromny skarb może być ukryty w Polsce. Prawdziwe złoto, niesamowite

Czytaj więcej >

Polska

Turyści tłumnie wyjeżdżają z Zakopanego. Plany pokrzyżowała pogoda

Czytaj więcej >