Turysci.pl
mikoajki-4488749 1280

fot. Pixabay/ Spudaitis

Mazury oblegane przez turystów. Korki już nie tylko na drogach

27 Września 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Mazury w tym roku są szczególnie oblegane przez turystów, a korkują się już nie tylko drogi - również rzeki czasem robią się nieprzejezdne. Chociaż gości jest mniej niż w rekordowym zeszłym roku, sezon ma potrwać aż do jesieni.

Ogromną liczbę turystów na Mazurach można zobaczyć gołym okiem przez korki w mazurskich miasteczkach. Na tę samą trasę DK 16 przez Mrągowo, którą zwykle można przejechać ok. 5-10 minut, trzeba przeznaczyć nawet 40 minut.

haiti trzęsienie ziemi

Trzęsienie ziemi na Haiti. "Mogło zginąć nawet 10 tys. osób"

CZYTAJ DALEJ

Turyści oblegają Mazury

- Często zdarza się, że już rano wszystkie miejsca są zajęte, a w korkach stoi połowa aut z giżycką rejestracją, a druga połowa to goście - mówił w rozmowie z PAP burmistrz Giżycka Wojciech Iwaszkiewicz.

Jak podkreślił, dla niego wyznacznikiem popularności turystycznej miasteczka są też przepełnione kosze na śmieci. Przekazał, że są one co wieczór opróżniane, wiec gdy rano są pełne wiadomo, że kwitło nocne życie.

Burmistrz Mikołajek Piotr Jakubowski mówił natomiast, że na Mazurach ubiegły rok był rekordowy, ponieważ wtedy mało kto wyjechał za granicę.

- W tym roku ludzi jest trochę mniej, ale też sporo. Dość, by branża turystyczna odrobiła nieco strat pandemicznych - przyznał Jakubowski. Przyznał, że w najtrudniejszej sytuacji są hotele, które w wyniku obostrzeń nie mają pełnego obłożenia.

Turyści najchętniej wybierają domki

Turyści na Mazurach chętnie wybierają domki, w których wypoczywa jedna rodzina czy krąg znajomych. Popularnością cieszą się także tzw. domki holenderskie i ustawione na stałe przyczepy kempingowe.

Spływy kajakowe są jedną z najpopularniejszych form aktywności. Wiele osób w tym celu wybiera rzekę Krutynię - zdarza się nawet, że z popularnych stanic wypływa na raz kilka grup kajakarzy. Wówczas na wodzie jest wręcz tłoczno.

Chociaż w drugiej połowie sierpnia liczba turystów zwykle malała, w tym roku jest jednak inaczej. Właściciele łodzi mają zarezerwowanych większość czarterów do września, a niektórzy nawet do października.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Tylko 1 na 10 turystów odpowie na wszystkie pytania poprawnie. 7 stolic dla prawdziwych obieżyświatów

Pytanie 1 z 7

Na rozgrzewkę: które miasto jest stolicą Czarnogóry?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: RMF24

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Gwałtowne pogorszenie pogody na północy Polski. Będzie niebezpiecznie

Czytaj więcej >

Polska

Klientki nie zapłaciły za dania w restauracji. "Napiwek" dla kelnerek rozpętał burzę w sieci

Czytaj więcej >

Polska

Kolejny poważny wypadek w Tatrach. Turysta zsunął się 300 m z Rysów

Czytaj więcej >

Polska

Skandal podczas lotu z Polski. Steward pił alkohol na pokładzie samolotu

Czytaj więcej >

Polska

Pociąg "Słoneczny" powraca na tory. Podano nowe ceny biletów

Czytaj więcej >

Polska

Kolizja samolotów na lotnisku Chopina. Wiadomo, ile wyniesie opóźnienie

Czytaj więcej >