Turysci.pl
maseczki w samolocie

Fot. pixabay.com/ juno1412

Pasażerowie w samolocie zasłaniają oczy maseczką "Żeby się lepiej spało". Czytelnik GW pokazał zdjęcie

28 Lutego 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Maseczki są obowiązkowe na pokładach samolotów, jednak nie każdy pasażer wie, jak prawidłowo z nich korzystać. Świadczą o tym zdjęcia z pokładu, które jeden z czytelników przesłał redakcji Gazety Wyborczej. Widać na nim śpiących podr&

Maseczki, aby zapewniać bezpieczeństwo osobom wokół nas, powinny zasłaniać usta i nos. Chociaż teoretycznie są one obowiązkowe podczas podróży lotniczych, pasażerowie nie zawsze przestrzegają tego przepisu. W rozmowie z Gazetą Wyborczą pan Jan opowiedział, co przytrafiło mu się podczas podróży.

Pasażerowie samolotów nie zawsze wiedzą jak korzystać z maseczki

Jan leciał z dziewczyną z Warszawy na Gran Canarię 5 lutego samolotem Enter Air. Według jego relacji już na stołecznym lotnisku spotkała go niemiła niespodzianka - przedstawicielka linii lotniczej miała odsłonięty nos. W kolejce za nim i jego dziewczyną stała natomiast rodzina z kaszlącym dzieckiem, które nie miało na sobie maseczki, chociaż zdaniem czytelnika GW miało więcej niż 4 lata.

- Kiedy wsiedliśmy do samolotu oczywiście dzieci od razu pościągały maseczki, ale gorzej, że niektórzy dorośli też. To znaczy nie, żeby całkiem je ściągali, ale niektórym maseczka służyła głównie do podtrzymywania brody. Obsługa samolotu interweniowała tylko wtedy, kiedy poprosił o to ktoś z pasażerów, ale nawet wtedy efekt był krótkotrwały - opowiada Jan w rozmowie z GW.

Według relacji czytelnika GW personel nie był chętny do zwracania uwagi pasażerom, a jego aktywność ograniczała się do puszczania komunikatów informujących o konieczności noszenia maseczek. Na pokładzie sprzedawane były również perfumy, napoje i zakąski.

- A wie pan, co było najlepsze? Kolesie, którzy naciągali sobie maseczki na oczy, odsłaniając przy tym i usta i nosy. Widocznie po to, żeby im się lepiej spało - mówi Jan.

Zanim Jan skontaktował się z „Wyborczą", napisał mail ze swoimi uwagami do linii Enter Air, na który jednak nie dostał odpowiedzi. Jak podkreślił Jan, po feralnym locie razem z dziewczyną nie zdecydują się już na powrót do domu tą samą linią. 

- Przedostaniemy się jakoś na Teneryfę, a stamtąd mamy albo Ryanaira bezpośrednio do Polski, albo KLM przez Amsterdam. Z tego, co czytałem w internecie, to te ostatnie linie bardzo dbają o przestrzeganie epidemicznych zasad - mówi Jan.

Gazeta Wyborcza skontaktowała się z biurem podróży Itaka, z którym na Gran Canarię poleciał Jan. W odpowiedzi touropetator wyraził przekonanie, że opisany przypadek miał charakter incydentalny oraz poinformował, że skierujemy do przewoźnika prośbę o ustosunkowanie się do zarzutów. Druga wiadomość przyszła już po publikacji tekstu przez „Wyborczą".

- Pracownicy Enter Air są przeszkoleni co do procedur sanitarnych i ich egzekwowania. Cyklicznie odtwarzane są zapowiedzi dotyczące obowiązku noszenia masek. Niestety, zdarza się, że dopilnowanie 189 osób na pokładzie, aby przez 6 godzin cały czas wszyscy mieli założone maski, bywa problematyczne - odpowiedziała Ewa Maruszak z działu PR Itaki.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: GW

Podobne artykuły

hotel Elbląg przechodzi do Focus Hotels

Polska

Grupa Focus Hotels wydzierżawiła 4-gwiazdkowy hotel Elbląg

Czytaj więcej >

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >

Polska

Kontrole na południowej granicy Polski. Ponad 14,5 tys. osób bez wymaganych testów

Czytaj więcej >

Polska

Ryanair i WizzAir przesuwają loty z Krakowa. Lotnisko chce już rozpocząć sezon letni

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >