Turysci.pl > Lotniska i linie lotnicze > Marzył o wyprawie przez ocean. Plany pokrzyżowała mu własna głupota i straż graniczna na Lotnisku Chopina
Marlena Kaczmarek
Marlena Kaczmarek 07.11.2023 15:44

Marzył o wyprawie przez ocean. Plany pokrzyżowała mu własna głupota i straż graniczna na Lotnisku Chopina

Lotnisko Chopina
fot. CatwalkPhotos / Shutterstock

Lot samolotem dla wielu osób bywa stresujący. Niektórzy zaś różnie reagują na podwyższoną dawkę kortyzolu w organizmie. Pewien 46-letni mężczyzna podczas boardingu poinformował kontrolę na Lotnisku Chopina o tym, że przewozi nielegalne substancje.

Strażnicy graniczni natychmiast zareagowali. 

Planował lot do Nowego Jorku

Pewien 46-letni mężczyzna miał kupiony bilet na lot z Warszawy do Nowego Jorku na 3 listopada. Mimo tego, że pojawił się na Lotnisku Chopina i bez problemów przeszedł kontrolę paszportową, Polak nie wsiadł do samolotu.

Wszystko przez jego zachowanie. Jak czytamy na stronie nadwislanski.strazgraniczna.pl, 46-latek "poinformował obsługę lotu, że w torbie podróżnej posiada narkotyki i broń palną".

(Nie)udany żart na Lotnisku Chopina

Mężczyzna w ten sposób chciał sobie zażartować, jednak przewoźnik nie podzielał jego zdania. 46-latek został wycofany z lotu. Mężczyznę przetransportowano do pomieszczeń służbowych straży granicznej. Tam anulowano mu stempel wyjazdowy z terytorium RP i przeprowadzono niezbędne czynności. 

Bagaż mężczyzny został przebadany. Nie znaleziono w nim wspomnianych przez niego narkotyków, broni i materiałów wybuchowych. 

46-latek wrócił do domu

Jak czytamy na stronie straży granicznej, "46-latek został ukarany mandatem karnym kredytowanym zgodnie z art. 210 ust. 1 pkt. 5a ustawy Prawo Lotnicze". 

Mężczyzna nie mógł wsiąść do samolotu, więc po zakończonych czynnościach musiał opuścić pomieszczenia służbowe SG i wrócić do domu.