Turysci.pl

Piotr Molecki/East News

Martyna Wojciechowska przedstawiła wyjątkowy zakątek Europy. Zdjęcia są imponujące

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Katarzyna Derda

Martyna Wojciechowska pokazała w mediach społecznościowych niezwykły zamek, znajdujący się w Portugalii. Pałac Pena został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, otrzymał też tytuł najpiękniejszego zamku w Europie. Nie wszyscy jednak podzielają zachwyt budowlą.

Pałac Pena znajduje się na jednym ze szczytów nad portugalskim miastem Sintra, na zachód od Lizbony. Powstał w XIX wieku, na zlecenie króla Ferynanda II i jest uznawany za jeden z niezwykłych zabytków okresu romantyzmu w Portugalii.

Martyna Wojciechowska pokazała Pałac Pena

Pałac Pena ma status Pomnika Narodowego Portugalii. Wraz z innymi obiektami regionu Sintra znalazł się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. W 2007 roku został też uznany za "jeden z 7 cudów Portugalii". W 2015 roku w konkursie European Best Destination uznano go za najpiękniejszy zamek w Europie.

Kaplica należąca do zabudowań zamkowych pochodzi z XV wieku i została wybudowana na polecenie króla Jana II. Kolejny władca Portugalii, Manuel I, założył tam klasztor, który jednak zniszczyło trzęsienie ziemi w 1755 roku. Dopiero w 1830 roku król Ferdynand II zdecydował, że wybuduje w tym miejscu pałac. Eklektyczną budowlę zaprojektował niemiecki inżynier Wilhelm von Eschwege.

To o tym miejscu zdecydowała się napisać na Instagramie Wojciechowska. Podróżniczka wyznała, że jeszcze nie udało się jej zobaczyć tego miejsca na żywo i spytała swoich fanów, kto miał okazję go zwiedzić. Nie wszystkie komentarze były pozytywne.

Martyna Wojciechowska pyta o eklektyczny pałac. Internauci drwią

- Kolorowy skarb Portugalii miejscowości Sintra, zbudowany na jednym z wierzchołków Gór Sintra. W pogody dzień można go zobaczyć z Lizbony. Charakterystyczne kolory i eklektyczny styl sprawiają, że po pierwszej wizycie trudno o nim zapomnieć - pisze o pałacu Pena Wojciechowska. Podróżniczka spytała fanów o opinię na temat budowli. Wielu internautów nie podziela zachwytu portugalskim pałacem. W komentarzach pojawiło się wiele krytycznych uwag, a nawet drwin:

- Po zobaczeniu tego 'cuda' zaczęłam się mocno zastanawiać, dlaczego ktoś uznał ten zamek za najpiękniejszy w 2015. Moja znajoma nazwała go pieszczotliwie zamkiem Gargamela. Osobiście bardziej polecam Quinta da Ragaleria.

- Byłam, ale z tym zachwytem to trochę przesada. W tej samej miejscowości jest inny pałac z tajemniczym ogrodem i tam mi się podobało o wiele bardziej.

- To wygląda jakby żyły tu trzy księżniczki i nie mogły się dogadać co do koloru tego pałacu - czytamy w komentarzach.

A co wy sądzicie o Pałacu Pena?

Zobacz zdjęcie:

Pałac Pena
Pałac Pena, fot. Diego Delso, CC BY-SA 4.0

Artykuły polecane przez redakcję Turystów:

  1. Polak spotkał Rosjan na wakacjach. Aż ręce mu opadły, "czuli się jak władcy świata"

  2. Do kieszeni Ukraińców wpłynęły już miliony. Wzruszający gest turystów z całego świata

  3. Co się dzieje na Dworcu Centralnym? Zjeżdżają tam tłumy, wolontariuszka wyjawiła nam, jak wygląda sytuacja

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: [email protected]

Tagi:

Podobne artykuły

Europa

Kolejne miasto pozwala na pływanie na basenach bez staników. Zadziwiające, skąd ten pomysł
Czytaj więcej >

Europa

Usłyszeli nietypową prośbę od stewardes. To nie wystarczyło, padło ostrzeżenie
Czytaj więcej >

Europa

Po tym, co zrobiła w samolocie, pilot wezwał policję. Skuli pasażerkę tuż po lądowaniu
Czytaj więcej >

Europa

Największa wyspa Cyklad niczym grecki raj. Czym oczaruje nas Naksos?
Czytaj więcej >

Europa

Gdzie leży środek Europy? Od wieków nie ma co do tego zgody, ale Polacy wiedzą swoje
Czytaj więcej >

Europa

Te zdjęcia z miejsca stały się hitem internetu. 77-latek pojechał w góry w każdym tego słowa znaczeniu
Czytaj więcej >
Katarzyna Derda

Redaktorka portalu turysci.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]