Martyna Wojciechowskafot. instagram.com/ martyna.world

Martyna Wojciechowska w ogniu krytyki. Posypał się grad nieprzyjemnych komentarzy, wszystko przez jedną reklamę

Martyna Wojciechowska jest jedną z najbardziej lubianych polskich podróżniczek. Ostatnio jednak podpadła swoim fanom. W swoich mediach społecznościowych opublikowała reklamę marki kosmetycznej testującej swoje produkty na zwierzętach. Zawiodła tym samym znaczną część swoich odbiorców, którzy postrzegali ją do tej pory jako wzór etycznego podejścia do życia.

Martyna Wojciechowska znana jest przede wszystkim z programu "Kobieta na krańcu świata", który prowadzi od wielu lat. Zdobyła tym samym wielką sympatię widzów, a jej konto na Instagramie obserwuje prawie 2 miliony osób. Cieszy się również dużym zainteresowaniem wśród reklamodawców. Jeden z jej ostatnich wpisów sponsorowanych spotkał się jednak z dużą krytyką fanów.

Nie chcą wpuścić Andrzeja Dudy na Podhale. Górale zapowiadają strajkNie chcą wpuścić Andrzeja Dudy na Podhale. Górale zapowiadają strajkCzytaj dalej

Martyna Wojciechowska podpadła swoim fanom

Podróżniczka wielokotnie angażowała się w akcje proekologiczne oraz stawała w obronie praw człowieka. Założyła nawet fundację UNAWEZA, która pomaga kobietom, wyrównując szanse ekonomiczne, społeczne i prawne.

Tym większym rozczarowaniem dla fanów był ostatni wpis sponsorowany na Instagramie Wojciechowskiej. Podróżniczka zareklamowała kosmetyki, które są testowane na zwierzętach. Nie jest tajemnicą, że reklamowana przez nią firma należy również do koncernu, który znajduje się na czarnej liście obrońców praw zwierząt.

Znaleźli w morzu plecak. Gdy go otworzyli, nie mogli uwierzyć, rozpoczęły się poszukiwaniaZnaleźli w morzu plecak. Gdy go otworzyli, nie mogli uwierzyć, rozpoczęły się poszukiwaniaCzytaj dalej

- Uwielbiam Panią i podziwiam od zawsze . Ale mam mała prośbę czy mogłaby Pani nie promować marek, które testują swoje produkty na zwierzętach - czytamy w komentarzu pani Kasi pod wpisem Martyny Wojciechowskiej.

"Nie kupuję od kiedy wiem że testują na zwierzętach...", "Zwierzęta i Ich los jest dla mnie bardzo ważny.", "Nie kupujmy, nie reklamujmy kosmetyki testowane na zwierzętach!" - to tylko niektóre komentarze na ten temat które pojawiły się pod wpisem podróżniczki.

Martyna Wojciechowska do tej pory nie ustosunkowała się do zarzutów o reklamowanie kosmetyków testowanych na zwierzętach. Nie jest to jednak pierwszy raz, gdy na jej profilu pojawiła się reklama tej firmy, więc niestety prawdopodobieństwo, że nie zauważyła komentarzy jest niewielkie.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Możesz nie odzyskać swoich pieniędzy. Wszystko przez problem w przepisach i zmianę terminu ferii
2. Dasz na tacę płacąc kartą? Biskupi chcą wprowadzenia terminali do kościołów
3. Z samego rana potwierdzili obostrzenie, oficjalnie. Rozporządzenie opublikowane, wiadomo co z feriami

Testowanie kosmetyków na zwierzętach

Na terenie Unii Europejskiej obowiązuje zakaz testowania kosmetyków na zwierzętach, jednak koncerny często decydują się na wykonywanie ich w innych krajach. Tym sposobem większość kosmetyków na drogeryjnych półkach jest okupiona cierpieniem zwierząt.

Marki, które chcą wprowadzić swoje produkty na rynek Chiński są zobowiązane do wykonywania testów na zwierzętach, gdyż wymaga tego tamtejsze prawo. Aktywiści broniący praw zwierząt zachęcają do kupowania kosmetyków oznaczonych jako "cruelty free".

Niestety, wiele marek kosmetycznych obchodzi nawet kontrole pod względem testowania swoich produktów na zwierzętach. Chociaż sam kosmetyk nie musiał być poddany takim testom, często dostawcy składników nie są sprawdzani pod tym kątem. Dobrym źródłem informacji na temat etycznych kosmetyków jest strona Logical Harmony oraz polska aplikacja mobilna Happy Rabbit.

Zadrwił z Edyty Górniak. Polski podróżnik dobitnie stwierdził, co myśli o niej i innych Zadrwił z Edyty Górniak. Polski podróżnik dobitnie stwierdził, co myśli o niej i innych "ekspertach" od pandemiiCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

  1. Gessler przeszła samą siebie. Jej przepis na pierogi z kapustą zachwyci nawet niejadka
  2. Świnia spacerowała po Wejherowie. Doprowadziła policję do zatrważającej rzeczy
  3. Spacerował plażą, nagle znalazł dziwny kamień. Zamarł, gdy udało się go otworzyć
  4. Ostrzeżenia nie pomogły. TVP potwierdziła. Pierwszy raz od początku pandemii za granicą pobito rekord liczby pasażerów
  5. 2 tygodnie nie mieli restrykcji, teraz ostry lockdown. Odradzamy wyjazd do europejskiego kraju, sytuacja się pogarsza
  6. Opublikowano nowe rozporządzenie Ministra Edukacji. Dotyczy ferii zimowych, wiele osób jest załamanych
  7. Listonosz podchodzi do gromadki psów. Nie wiedział, że nagrywa go monitoring

Następny artykuł