Martyna Wojciechowska pokazała zakątek Polskifot. Johannes Hulsch

Martyna Wojciechowska pokazała nietypowe miejsce. Stare Olesno zachwyciło internautów

Martyna Wojciechowska to uwielbiana polska podróżniczka. W swoich mediach społecznościowych często dzieli się ze swoimi fanami informacjami na temat ciekawych miejsc. Tym razem pokazała Stare Olesno. Czym wyróżnia się to miejsce?

Martyna Wojciechowska w swoim programie "Kobieta na krańcu świata" pokazuje niezwykłe miejsca na naszej planecie. Jednak ciekawostkami turystycznymi dzieli się także na Facebooku. Teraz pokazała zakątek Polski. Fani są zachwyceni.

Martyna Wojciechowska zachwala Stare Olesno

- Tajemnicze miejsce gdzieś na krańcu świata? Nie. To POLSKA, a dokładniej STARE OLESNO. Wrak samolotu pasażerskiego pełni w tej niewielkiej miejscowości funkcję atrakcji turystycznej. Znajduje się na małej wyspie na jeziorze - napisała na Facebooku Martyna Wojciechowska.

Wraz z opisem zamieściła zdjęcie, którego autorem jest Johannes Hulsch. Ujęcie zachwyciło internautów. Wielu z nich było zdumionych, że tak niezwykłe miejsce znajduje się w Polsce. Posypały się komentarze.

"Niczym Islandia", "I to jest w naszej Pięknej Polsce? Nigdy nie byłem, ale się wybiorę w najbliższym czasie, jak tylko przybędę do Polski" - to tylko niektóre z wielu komentarzy, które możemy znaleźć pod postem Wojciechowskiej.

Od 15 stycznia obowiązkowe testy na COVID-19 do UK. Jest oficjalna wiadomość na stronie rządowejOd 15 stycznia obowiązkowe testy na COVID-19 do UK. Jest oficjalna wiadomość na stronie rządowejCzytaj dalej

Samolotu należy szukać przy kąpielisku w Starym Olesnie w ośrodku wypoczynkowym Anpol, który znajduje się w otoczeniu Borów Stobrawskich. W okolicy znajdują się trzy plaże, a więc warto pojechać tam latem, aby skorzystać z wielu atrakcji, jakie oferuje to miejsce.

Można wybrać się na wycieczkę rowerową lub na kajaki. Dodatkowo w okolicy plaży można znaleźć plac zabaw dla dzieci, boisko do piłki plażowej, miejsca na ogniska i do grillowania oraz restauracje.

Miejsce zaciekawi także fanów lotnictwa. Wrak, który tam się znajduje, to Antonow An-24, czyli wąskokadłubowy turbośmigłowy samolot pasażerski. W przeszłości te maszyny były używane przez Siły Powietrzne Rzeczpospolitej Polski oraz przez Polskie Linie Lotnicze LOT.

Samolot uległ zniszczeniu w wyniku wypadku, do którego doszło 2 kwietnia 1969 na północnym stoku Policy w Paśmie Babiogórskim. Maszyna rozbiła się. W wyniku katastrofy zginęło 53 osoby, z czego 6 to członkowie załogi.

Inne pomysły Wojciechowskiej

Martyna nowe ciekawostki publikuje regularnie. Ostatnio pisaliśmy o jej poście na temat hotelu Chateau Frontenac, który przez wielu porównywany jest do filmowego Grand Budapest Hotel. Miejsce znajduje się w otoczeniu gór.

Inna atrakcja, o której opowiadała podróżniczka, to Biuro Św. Mikołaja w Laponii. Chodzi o Rovaniemi, gdzie sympatycznego brodacza można spotkać przez okrągły rok. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turyści.pl:

Źródło: Onet

Następny artykuł