Turysci.pl
Malbork. Niespotykane sceny w zamku

wikimedia.commons/ SimonCiminsk/ CC BY-SA 4.0/ https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.en

Niewiarygodne sceny na zamku w Malborku. Po raz pierwszy, turyści będą przecierać oczy ze zdziwienia

3 Listopada 2020

Autor tekstu:

Adrian Rybak

Udostępnij:

Malbork to popularne miasto turystyczne w Polsce. Wszystko z powodu znajdującego się w nim zamku. To jedna z najpiękniejszych tego typu budowli w Polsce. Ostatnio wydarzyły się tam niesamowite sceny. O co chodzi?

Malbork to miejsce, które co roku odwiedza wielu turystów. Miasto ma niesamowity klimat i oferuje ciekawe atrakcje. Znajduje się tam jeden z najpopularniejszych zamków w Polsce. Jednak to nie jedyne, co można tam zobaczyć. Ostatnio w zamku w Malborku rozegrały się niesamowite sceny. Spodoba się to turystom. 

Malbork: Niesamowite sceny w zamku

Malbork przede wszystkim kojarzy się z zamkiem wielkich mistrzów krzyżackich. To właśnie dlatego pojawili się tam aktorzy Teatru Miniatura, którzy nakręcili tam adaptację słynnej powieści Henryka Sienkiewicza. Turyści mogą przecierać oczy ze zdumienia, bo mowa o teatrze lalkowym. Wkrótce widowisko będzie można zobaczyć w Internecie. 

Twórcy zostali zapytani, dlaczego wykorzystano lalki, a nie prawdziwych aktorów. Jak wyjaśniono, ta formuła pozwala na interesujące i pełne przedstawienie fabuły. Spektakl wyreżyserował uznany dramaturg i reżyser Jakub Roszkowski. Z kolei scenografią i lalkami zajmował się jeden z najbardziej cenionych współczesnych polskich scenografów, Mirek Kaczmarek.

Sztuka została pokazana pierwszy raz w 2016 roku. Teraz postanowiono ją nagrać. "Krzyżacy" zdobyli wiele prestiżowych nagród. Twórcy w dorobku mają między innymi główną nagrodę prestiżowego XXVIII Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Lalek w Opolu oraz nagrodą publiczności 42. Opolskich Konfrontacji Teatralnych KLASYKA POLSKA.

Na październik zaplanowany był występ przed malborską publicznością. Niestety, epidemia pokrzyżowała te plany. Właśnie to było powodem decyzji o nagraniu spektaklu i zamieszczeniu go na platformie YouTube. Już wkrótce pojawi się na kanale Teatru Miniatura.

Instytucja pozyskała budżet na realizację tego projektu z programu programu TEATR POLSKA realizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Uwielbiane miasto przez turystów

Zamek w Malborku to jeden z zabytków w Polsce, które koniecznie trzeba zobaczyć. Budowla pochodzi z XIV-XV wieku i robi imponujące wrażenie nie tylko na przyjezdnych z zagranicy, ale również Polakach pasjonujących się historią naszego kraju. Podzielony za Wysoki, Średni oraz Niski Zamek każdego roku przyciąga prawdziwe tłumy.

Miasto to ma jednak do zaoferowania o wiele więcej, niż tylko zamek. Turyści powinni również na własne oczy zobaczyć ratusz w Malborku, którego budowa rozpoczęła się jeszcze w 1365 roku.

Kolejnymi obowiązkowym punktami na liście miejsc do odwiedzenia w tym ośrodku jest Brama Mariacka, Garncarska oraz Baszta maślankowa (lichnowska). Każda z nich jest niepowtarzalna. Podczas wycieczki z przewodnikiem można dowiedzieć się wielu ciekawych szczegółów na temat ich historii.

Kontrowersyjna sytuacja w Malborku

Miasto to podobnie jak cały kraj walczy z pandemią koronawirusa. Ostatnio doszło tam jednak do pewnego skandalu. Jedna z przedstawicielek lokalnej władzy odmówiła zastosowania się do zasady zakrywania nosa i ust.

- Nie ma dowodów na to, że maseczki chronią. Co więcej ich noszenie przez dłuższy czas może nawet szkodzić - mówiła radna w rozmowie ze stacją telewizyjną TVN24. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

Źródło: malbork.naszemiasto.pl, Wikipedia

Podobne artykuły

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >