Turysci.pl
loty niepokojący pakunek

Pixabay Pharaoh_EZYPT

Zanim weszli na pokład samolotu, nagle otrzymali niepokojący pakunek. Po chwili wszystko już było jasne

25 Lipca 2020

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Loty w dobie pandemii koronawirusa odbywają się zgodnie ze specjalnymi procedurami, aby zachować możliwie jak największe bezpieczeństwo. Wiąże się to również z przestrzeganiem obostrzeń panujących w poszczególnych krajach. Jednak zalecenia,

Loty międzynarodowe z Warszawy odbywają się już do wielu krajów po tym, jak podjęto decyzję o otwarciu granic i zniesieniu obowiązku kwarantanny w wielu państwach. Chociaż sytuacja związana z pandemią koronawirusa zmienia się dynamicznie, co pokazuje przykład Hiszpanii, to wiele osób decyduje się już korzystać z linii lotniczych. Przed wylotem jednak warto zapoznać się z procedurami, które czekają podróżnych podczas wejścia na pokład samolotu.

Regularne loty mogą zacząć przyzwyczajać turystów do procedury mierzenia temperatury czy też wypełniania specjalnych formularzy. Niektóre kraje wymagają też dokumentów zaświadczających o negatywnym wyniku testu na obecność koronawirusa czy elektronicznego kodu QR (jak w przypadku Grecji). Jednak pasażerowie repatriacyjnego lotu linii Vietnam Airlines z Warszawy do Hanoi, który przewidywał międzylądowanie w Bukareszcie, spotkali się z dosyć niecodziennymi zaleceniami.

Loty z niecodziennymi procedurami

Obecnie loty wiążą się z przejściem wielu procedur, które mają zwiększyć bezpieczeństwo, to pasażerowie Vietnam Airlines otrzymali osobliwe zalecenia. Wręczone zostały im pakunki, które początkowo mogły wywołać niepokój wśród podróżnych, jednak personel samolotu szybko wyjaśnił im, na czym polegają te szczególne procedury. Okazało się, że podróżni repatriacyjnego lotu do Hanoi zostali poproszeni przez przewoźnika o nałożenie kombinezonów ochronnych.

Jak informują media, nie wszystkie loty liniami Vietnam Airlines będą odbywały się w takich warunkach. Standard nie ten nie będzie obowiązywał odlatujących z Polski. Był to wyjątek na prośbę przewoźnika, jak informuje portal Rynek Lotniczy. Kombinezony były wydawane przez pracowników LS Airport Services z Wydziału Obsługi Pasażerskiej odpowiedzialnych za ten lot. Na szczęście wątpliwości pasażerów zostały szybko rozwiane i nie było powodów do obaw.

Warto śledzić loty w związku z dynamicznie zmieniającą się sytuacją w wielu krajach. Obecnie w Norwegii podróżni z Hiszpanii mają obowiązek odbywania 10-dniowej kwarantanny. Ze względu na wzrost zarażeń w Katalonii prowadzone są także rozmowy między władzami Hiszpanii oraz Francji. W innym z naszych artykułów pisaliśmy o niepokojącej sytuacji związanej z lotniskiem w Madrycie.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

Źródło: Tanie Loty

Podobne artykuły

Policja kontroluje hotele w Szklarskiej Porębie

Polska

Masowa kontrola hoteli i pensjonatów w Szklarskiej Porębie

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >
hotel Elbląg przechodzi do Focus Hotels

Polska

Grupa Focus Hotels wydzierżawiła 4-gwiazdkowy hotel Elbląg

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
Ksiądz błogosławił w Szczyrku

Polska

Ksiądz ze Skrzycznego błogosławił turystom i mieszkańcom. Mogli cieszyć się Beskidami

Czytaj więcej >