Turysci.pl
Loty do Amsterdamu już od jesieni.

Fot. Flickr.com/magro_kr/CC BY-NC-ND 2.0/https://creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/2.0/ (zdjęcie poglądowe)

Wspaniała wiadomość dla Polaków. Wkrótce polecą do kultowej stolicy

14 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Bartek Wojnowski

Udostępnij:

Loty do znanej wśród turystów z całego świata stolicy będą możliwe z ważnego portu regionalnego. Jest to świetna wiadomość szczególnie dla urlopowiczów z zachodniej części kraju. Rejsy będą realizowane przez renomowanego przewo

Loty z Zachodniej Polski staną się jeszcze łatwiejsze. Najnowsze doniesienia ze strony przewoźnika są ogromną ulgą dla miłośników sera, europejskiej architektury i niekoniecznie dozwolonych produktów (powiedzmy) rekreacyjnych.

Loty na Zachód z zachodu

Jak informuje portal Pasazer.com, niderlandzki przewoźnik KLM zapowiedział, że od 25 października 2020 roku będą realizowane regularne loty do Amsterdamu. Połączenia obsłuży port Poznań-Ławica. Turyści z Wielkopolski będą mogli polecieć do niderlandzkiej stolicy aż 7 razy w tygodniu. To także wspaniała wiadomość dla osób, które chcą przedłużyć swój urlop i udać się poza Europę.

- Decyzja KLM o uruchomieniu kolejnej trasy z Polski to wspaniała wiadomość dla nas wszystkich, która dowodzi pewności i zaufania, jakie linia pokłada w polskim rynku. Już od tej jesieni mieszkańcy Wielkopolski zyskają nowy lot: Poznań-Amsterdam, a co za tym idzie - jeszcze więcej możliwości podróży, które otwiera rozległa siatka połączeń KLM – loty do Holandii, a stamtąd - przez port bazowy w Amsterdamie – do licznych miast na 5 kontynentach - zaznaczał cytowany przez Pasazer.com Frantisek Siling, dyrektor generalny sprzedaży Air France i KLM w Polsce.

Codzienne loty do Amsterdamu już jesienią

Według ustaleń portalu pasazer.com KLM planuje obsługiwać loty do Amsterdamu 7 razy w tygodniu. O 16:50 turyści z Wielkopolski opuszczą płytę portu Poznań-Ławica, aby o 18:35 zameldować się w niderlandzkiej stolicy. Do Polski powrót zaplanowany jest nieco wcześniej, bo o 14:40 - w Poznaniu już o 16:20. Loty obsługuje lotnisko Amsterdam-Schiphol. Co ważne, administracja polskiego portu zaznacza, że jest to świetna okazja do rozpoczęcia sezonu postpandemicznego (w którym ceny mogą być wyjątkowo korzystne).

- Długi czas wstrzymania ruchu lotniczego w związku ze stanem pandemii, duża niepewność operowania na wielu trasach nie pozwalały na optymistyczne nastroje. Jednak poznańskie lotnisko szybko pokazało, że mimo tych trudności może zbudować bogatą ofertę dla spragnionych podróży lotniczych Wielkopolan - podkreślał cytowany przez Pasazer.pl Mariusz Wiatrowski, prezes Portu Lotniczego Poznań-Ławica.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

Źródło: Pasazer.com

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Podobne artykuły

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >