Turysci.pl

Fot. Unsplash.com/Vidar Nordli-Mathisen (zdjęcie ilustracyjne)

Dali ceny niższe nawet o 60%. Wielu turystów pewnie skorzysta

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Bartek Wojnowski

Ceny w kontekście pandemii koronawirusa mogą utrzymać się na niższym poziomie niż w standardowym sezonie wakacyjnym. Według analiz jednego z pośredników wynika, że ostatni miesiąc przyniósł znaczącą szansę dla turystycznego portfela. Jak podają krajowe media - w perspektywie 6-letniej jest to najkorzystniejszy moment dla polskich urlopowiczów.

Rekordowo niskie ceny. Przewoźnicy walczą o klientów

Jak podają dziennikarze Radia Zet, analizy tegorocznych stawek linii lotniczych podjął się zespół serwisu FRU.PL. Badanie obejmowało okres między 21 czerwca a 30 lipca. Jak się okazuje, statystycznie ceny za bilety są o 43 proc. niższe w porównaniu z rokiem ubiegłym i aż o 60 proc. tylko w segmencie przewoźników regularnych. Według ustaleń Radia Zet, walka o klienta między tanimi liniami a spółkami oferującymi stałe przeloty prezentuje się na poziomie (średnio) 697 zł w przypadku regularnych kontra 441 zł tzw. budżetowców.

Dane FRU.PL pokazują, że tegoroczny sezon jest najkorzystniejszym w perspektywie sześciu ostatnich lat. Pomimo rosnącej popularności linii regularnych, przewoźnicy budżetowi oferują ceny rekordowo niskie, nawet jak na swój segment. Jak podaje Radio Zet, absolutnym hitem było m.in. połączenie z Gdańska do Londynu (39 zł), z Warszawy do Wiednia (40 zł), czy kurs z Oslo do Trójmiasta (42 zł). Co więcej, największe spadki stawek notują również rejsy do Rzymu - średnio o 87 proc. na przestrzeni ostatnich czterech lat.

Ceny zachęcają do wyjazdów

Co ważne, również ceny krajowego przewoźnika wyraźnie spadały. FRU.PL podaje, iż LOT w sezonie covidowym oferuje kursy średnio o 27 proc. tańsze, niż w roku ubiegłym. Notuje się również większą popularność polskiej spółki wśród turystów - statystycznie o 25 proc. Jeszcze na początkowych etapach pandemii, kiedy PLL LOT przywróciły połączenia międzynarodowe, urlopowicze chętniej korzystali z usług spółki, niż np. z kolei, choć na pierwszy rzut oka przepisy reżimu sanitarnego w pociągach były o wiele mniej inwazyjne.

— Obserwujemy ogromne odbicie w zakupach biletów lotniczych tego lata. Widzimy, że Polacy szukają dobrego i bezpiecznego miejsca na “szybkie” wakacje, które pozwolą im oderwać się od sytuacji, z którą musieli żyć przez ostatnie miesiące. Dominują krótsze, europejskie loty do znanych miejsc. Przeciętny urlop trwa ok. 10 dni. Klienci dokonali zakupu średnio 20 dni przed wylotem — wyjaśniał cytowany przez Radio Zet Adam Borczyński z FRU.PL.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: [email protected]

Źródło: Radio Zet

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Tagi:

Podobne artykuły

Polska

Najpiękniejsze drewniane kościoły w Małopolsce. Wyrusz na wyprawę wyjątkowym szlakiem
Czytaj więcej >

Polska

Wiosenny baby boom we Wrocławiu. Tymi narodzinami chwali się prezydent miasta
Czytaj więcej >

Polska

Znalazł w rowie żółwia i od razu wezwał pomoc. Ogromny gad mógłby odgryźć mu dłoń
Czytaj więcej >

Polska

Akcja ratunkowa w Tatrach. Mężczyźni utknęli na szczycie. Koczowali tam całą noc
Czytaj więcej >

Polska

Duża zmiana dla turystów wylatujących do Chorwacji. To ukróci kolejki na lotniskach
Czytaj więcej >

Polska

Polskie Malediwy można zwiedzać za darmo. Niesamowite, co skrywa turkusowa woda
Czytaj więcej >
Bartek Wojnowski

Student dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. W chwilach wolnych od prac redakcyjnych, pisze dalej, tylko bardziej hobbystycznie. Poza klawiaturą czyta, głównie o szerokopojętym Wschodzie. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]