Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Lotnisko w Radomiu traci kolejną trasę. To hit tegorocznych wakacji
Klaudia Zawistowska
Klaudia Zawistowska 07.05.2023 08:27

Lotnisko w Radomiu traci kolejną trasę. To hit tegorocznych wakacji

Lotnisko Warszawa-Radom
Fot. Facebook/Lotnisko Warszawa-Radom

Lotnisko w Radomiu zostało otwarte pod koniec kwietnia. Niestety po nieco ponad tygodniu od debiutu pojawiła się smutna informacja. Biuro Itaka podjęło decyzję o zamknięciu kolejnej wakacyjnej trasy.

Port w Radomiu nie ma łatwego startu. Jeszcze przed jego oficjalnym otwarciem z rozkładu zniknęło aż pięć połączeń. W ich miejsce pojawiły się dwie nowe, jednak ostateczny bilans i tak był ujemny. Teraz biuro podróży Itaka poinformowało o zamknięciu kolejnej trasy. Tym razem turyści nie polecą do Tunezji.

Lotnisko w Radomiu traci kolejną trasę. Wakacyjne hit wycofany

Informację o tym, że wczasowicze nie polecą na wakacje do Monastyru (Tunezja), jako pierwszy przekazał portal cozadzien.pl. Z dziennikarzami skontaktował się jeden z klientów Itaki, który otrzymał od biura podróży informację o zamknięciu trasy z Radomia.

"Biuro Podróży Itaka zmuszone zostało do podjęcia decyzji o anulacji lotu z Warszawy - Radom do Monastyru w terminie 1.06.2023 - 5.10.2023" - można przeczytać w przesłanym mailowo komunikacie. Touroperator podał również powód takiego ruchu. Okazuje się, że loty zostały anulowane z powodu zbyt małego zainteresowania.

Usunięcie lotów do Tunezji może być niepokojącym sygnałem, zwłaszcza że jest to jeden z hitów tego sezonu. Z danych przekazanych naszej redakcji przez serwis Wakacje.pl wynika, że jest to czwarty najczęściej wybierany kierunek. Chętniej urlopowicze latają tylko do Turcji, Grecji i Egiptu.

Lotnisko w Radomiu podsumowało pierwszy tydzień działalności

Pierwszy samolot na lotnisku w Radomiu wylądował w czwartek 27 kwietnia. Jak wynika z informacji przekazanych przez PPL (właściciela portu), w ciągu pierwszych siedmiu dni z usług nowego portu skorzystało 1729 pasażerów. 

- Z perspektywy PPL wszystkie operacje przebiegały bez zakłóceń, więc cieszymy się, że wszystko idzie sprawnie. Jesteśmy bardzo zadowoleni zarówno z ilości pasażerów, jak i ich pozytywnych wrażeń po wizycie na lotnisku. Pasażerowie doceniają komfort, przestrzeń i wygodę - przekazała Anna Dermont, rzecznik PPL.